Prawnik z Warszawy oskarżony o szpiegostwo dla Rosji

25

Stanisław Sz. jest oskarżony o pracę dla Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Federacji Rosyjskiej. Usłyszał zarzuty dotyczące „udziału w działalności obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej”. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Prawnik z Warszawy oskarżony o szpiegostwo dla Rosji
(Shutterstock.com)

Prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sz., prawnikowi z polskim i rosyjskim paszportem - dowiedział się reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski.

*Stanisław Sz. do Polski przyjechał w 1991 roku. *Jest synem byłego bramkarza reprezentacji Rosji. Pracował w warszawskiej kancelarii, gdzie do jego obowiązków należała między innymi obsługa terminala LNG w Świnoujściu. Interesował się polską energetyką, bywał w Sejmie, brał udział w posiedzeniach sejmowych komisji zajmującej się rynkiem paliw, chciał być wolontariuszem w Ministerstwie Gospodarki.

17 października 2014 roku zatrzymało go ABW. W tym samym dniu do aresztu trafił podpułkownik Wojska Polskiego, który pracował w Ministerstwie Obrony Narodowej. Prokuratura postawiła mu zarzut działalności na rzecz obcego wywiadu. Jak podaje Radio ZET, według informacji nieoficjalnych obaj mieli tego samego rosyjskiego oficera prowadzącego.

Autor: Izabela Kowalik

Teraz serce internetu w jednej aplikacji.* Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić