Premier jedzie tłumaczyć się przed KE. Petru: polski rząd na kolanach

355

W związku z uruchomieniem przez Komisję Europejską procedury wyjaśniającej, czyli wstępnej oceny sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, premier Beata Szydło będzie musiała tłumaczyć się w Brukseli. Jak twierdzi lider Nowoczesnej, to upokarzające.

Premier jedzie tłumaczyć się przed KE. Petru: polski rząd na kolanach
(East News, DAREK NOWAK/REPORTER)

Ryszard Petru ocenił sytuację polskiej premier jako koszmarną. Beata Szydło musi jechać do Brukseli i tłumaczyć się z decyzji Jarosława Kaczyńskiego, który nie ponosi za nic odpowiedzialności. Petru ostrzegł także przed bagatelizowaniem unijnej procedury.

Jeśli okaże się, że to łamanie prawa i Polska się z tego nie wycofa, będą kolejne etapy i trzecim etapem jest wykluczenie Polski z głosowania w Radzie EU - tłumaczył Petru w TVN24.

Kaczyński często porównuje się do premiera Węgier, Viktora Orbana. Jednak jak zauważa lider Nowoczesnej, różnica pomiędzy nimi jest ogromna. Ten drugi obejmuje ważne stanowisko w swoim kraju. Często jeździ do Brukseli i twardo rozmawia z unijnymi przedstawicielami.

Orban przez trzy lata robił to wszystko, co Jarosław Kaczyński przez dwa miesiące. O ile pamiętam, na Węgrzech tak naprawdę robiono to wszystko zgodnie z prawem, tylko niezgodnie z duchem europejskim - powiedział Petru.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić