Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Premierem Gliński? Rzecznik PiS prostuje rewelacje wpolityce.pl

Podziel się:

PiS nie ogłosił kandydata na premiera po wyborach, więc szybko zaczęto dyskutować o alternatywach do Beaty Szydło. Według polityka.pl szefem KPRM miał zostać nawet profesor Piotr Gliński. Wówczas Beata Szydło miałaby zostać Marszałkiem Sejmu. Już wiemy, że stało się inaczej.

Premierem Gliński? Rzecznik PiS prostuje rewelacje wpolityce.pl
(Forum)

Także profesor Piotr Gliński jest kandydatem na premiera rządu PiS, przekonywał wpolityce.pl. Ponoć o tej koncepcji było "bardzo głośno w różnych kręgach pisowskich". Portal miał ją potwierdzić u kilku osób z otoczenia Beaty Szydło i Glińskiego. Bliski tej idei jest ponoć sam Jarosław Kaczyński.

Ten pomysł pojawił się jeszcze przed wyborami, ale teraz zaczyna być coraz bardziej prawdopodobny. Powodem jest wyraźne zmęczenie Szydło bardzo długą i wyczerpującą kampanią oraz dobre przygotowanie Glińskiego do przeprowadzenia najpilniejszych zadań rządowych - serwis powołuje się na swoich informatorów.

Jak czytamy, Gliński "nie musiałby być Prezesem Rady Ministrów na cały okres rządów"

Ostateczna decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych kilkunastu godzin - przewiduje wpolityce.pl.

Pod tekstem znaleźć można wiele komentarzy rozczarowanych osób. Ktoś przekonuje, że "byłby początek upadku PiS-u i wtopa na całego". Inni widzą w nim prowokacje. WPolityce.pl poprosił o komentarz Jarosława Gowina.

Prof. Gliński to chyba żadna radykalna twarz PiS-u ani niczego takiego. To człowiek gruntownie wykształcony - powiedział polityk.

W kandydaturę Glińskiego słusznie nie wierzył szef pb.pl.

Inni dziennikarze też mieli wątpliwości.

Choć Jarosław Kaczyński już dawno widział w profesorze kandydata na lidera, rzecznik zwycięzkiej partii szybko ucięła wszelkie wątpliwości:

Chciałabym przekazać jeden komunikat, w związku z różnymi spekulacjami: otóż komitet polityczny zdecydował, że kandydatem na premiera jest pani Beata Szydło - powiedziała Elżbieta Witek.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić