aktualizacja 

Prezydent Duda ułaskawił Kamińskiego

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego - podaje Polska Agencja Prasowa, powołując się na informacje z Kancelarii Prezydenta.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP)

"Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z 16 listopada 2015 roku zastosował prawo łaski wobec 4 osób – korzystając z prerogatywy określonej w art. 139 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej" - informuje komunikat na stronie Kancelarii Prezydenta.

"Sprawa zostaje przecięta, nie obciąża już wymiaru sprawiedliwości, jest zamknieta raz na zawsze. Prezydent uznał, że osoby walczące z korupcją powinny być w sposób szczególny chronione" - powiedział na konferencji prasowej minister Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera.

"Decyzję Pana Prezydenta traktuję jak symbol przywracania podstawowego poczucia sprawiedliwości, uczciwości i przyzwoitości w życiu publicznym. Przypomnę, że sąd, któremu jako pierwszemu przekazano sprawę do rozpoznania umorzył postępowanie z powodu braku cech przestępstwa. Dwa inne sądy, wydające wyroki skazujące w sprawie afery gruntowej przeciwko Piotrowi Rybie i Andrzejowi K. uznały, że działania CBA były legalne i uzasadnione" - podał w oświadczeniu minister Mariusz Kamiński

Byłego szefa CBA skazano na 3 lata więzienia oraz 10-letni zakaz zajmowania stanowisk publicznych. Wyrok zapadł za nadużycie prawa przez CBA w sprawie afery gruntowej. Wyrok na ministra i trzech jego podwładnych nie jest prawomocny.

Mariusz Kamiński jest koordyantorem służb specjalnych w rządzie Beaty Szydło.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić