Prezydent idzie do więzienia za gwałt na ciężarnej

Czesław Małkowski został skazany przez sąd rejonowy w Ostródzie. Prezydent Olsztyna odsiedzi wyrok za molestowanie kobiet i gwałt na urzędniczce.

Czesław Małkowski
Czesław Małkowski (JACEK LITWIN/AGENCJA SE/EAST NEWS)

Sąd skazał Czesława Małkowskiego na 5 lat więzienia. Zabronił mu też kontaktować się z poszkodowaną przez sześć lat. Były prezydent Olsztyna otrzymał również zakaz sprawowania funkcji kierowniczych w administracji publicznej przez lat. Szóstka nie jest szczęśliwą cyfrą dla Małkowskiego.

Skazany był na sali w trakcie ogłaszania wyroku, które nie było jawne. Stało się tak ze względu na charakter czynów, do których dopuścił się Małkowski. Poszkodowani nie byli obecni w sądzie. Wyrok nie jest prawomocny.

Gwałciciel był prezydentem Olsztyna przez dwie kadencje od 2001 roku. W 2008 roku olsztynianie odwołali Małkowskiego w referendum lokalnym, kiedy wyszła na jaw seksafera.

Nie stanęła ona jednak na przeszkodzie byłemu prezydentowi Olsztyna. Kontynuował działalność polityczną. W 2014 roku postanowił po raz kolejny spróbować szczęścia i wystartować w wyborach samorządowych. W II utrze przegrał pojedynek wyborczy z obecną głową miasta Piotrem Grzymowiczem różnicą 500 głosów. Małkowskiemu udało się zdobyć mandat radnego, który sprawuje do dziś.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić