Prezydent przeciwny polskiej interwencji w walce z Państwem Islamskim

19

Podczas wizyty w Monachium Andrzej Duda jednoznacznie odciął się od planów ewentualnego zaangażowania polskich żołnierzy w walce z terroryzmem.

Prezydent przeciwny polskiej interwencji w walce z Państwem Islamskim
(PAP, Jacek Turczyk)

Duda odniósł się do zapowiedzi Antoniego Macierewicza. Minister obrony narodowej zapowiadał niedawno, że polscy żołnierze mieliby wspierać siły NATO w walce z terrorystami. Prezydent stwierdził jednak, że takie decyzje nie zapadły, a sam pomysł ma być jeszcze dyskutowany.

Jestem jak najdalej od jakiekolwiek decyzji, by gdziekolwiek wysyłać polskich żołnierzy. Natomiast pamiętajmy o tym, że jesteśmy członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego - powiedział Andrzej Duda.

Polska nie będzie wspierać wojsk NATO? Andrzej Duda podkreślił, że wysyłanie wojsk na front nie jest jedyną formą wspierania koalicji. Jak informuje RMF24, prezydent przewiduje, że w formie pomocy NATO Polska mogłaby wysłać kilka myśliwców F-16 do wsparcia misji obserwacyjnych w rejonie Syrii.

Prezydent chce poczekać na rozmowy o wzmacnianiu flanek NATO. Najlepszym czasem, by do nich powrócić ma być lipcowy szczyt sojuszu, który odbędzie się w Warszawie. Andrzej Duda nie chciał jednak zdradzać, jakie decyzje podejmie w tej sprawie strona polska.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić