aktualizacja 

Prince przedawkował 6 dni przed śmiercią? Nowe fakty

39

Muzyk był ponoć w stanie wymagającym hospitalizacji.

Prince przedawkował 6 dni przed śmiercią? Nowe fakty
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Media już wcześniej donosiły o awaryjnym lądowaniu samolotu Prince'a . Jego przyczyną miał być zły stan zdrowia artysty, który musiał szybko znaleźć się pod opieką lekarzy. Jak jednak donosi TMZ, anonimowi informatorzy ze szpitala w Moline w stanie Illinois twierdzą, że Prince trafił tam w piątek 15 kwietnia z powodu przedawkowania. Medycy mieli mu zaaplikować tzw. bezpieczny strzał, niwelujący skutki przyjęcia zbyt dużej dawki np. heroiny czy silnych leków przeciwbólowych.

Muzyk był ponoć w bardzo kiepskim stanie. Personel medyczny nalegał, by 57-letni artysta pozostał w szpitalu przez co najmniej dobę. Prince jednak zdecydował się opuścić placówkę po zaledwie kilku godzinach. Jego agent poinformował media, że powodem krótkiej hospitalizacji była grypa. Zaledwie kilka godzin wcześniej muzyk zagrał dwa koncerty w Atlancie.

Bezpieczny strzał zawiera dawkę naloksonu. To związek chemiczny niezwykle szybko blokujący działanie opiatów. Nie wywołuje uzależnienia i jest uznawany za bezpieczny dla człowieka. Dopiero bardzo duża dawka naloksonu może wywoływać negatywną reakcję organizmu, np. drgawki.

Zobacz także:

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić