aktualizacja 

Próba ukamienowania transwestytów w Dortmundzie

173
Podziel się:

Trzech nastoletnich muzułmanów z Afryki Północnej napastowało seksualnie dwóch transwestytów. Kiedy zorientowali się, że atakują mężczyzn, chcieli ich ukamienować. Sprawcy zostali złapani.

Próba ukamienowania transwestytów w Dortmundzie
(East News, pixathlon / M.I.S/REPORTER)

*Do napadu doszło w okolicy dworca kolejowego. * Napastnicy ciągnęli za włosy i łapali za piersi transwestytów, ale kiedy zorientowali się, że to są mężczyźni, zaczęli ich atakować. Podczas składania zeznań 37- letni Jasmi powiedział, że rozumie język arabski i słyszał, jak napastnicy krzyczeli między sobą, "że trzeba ukamienować takie osoby". Drugi poszkodowany, 50-letni Elisa, miał odpowiedzieć napastnikom na obelgi, a to zdaniem policji jeszcze bardziej rozwścieczyło nastolatków.

*Napastnicy zaczęli rzucać kamieniami. * Mężczyźni mieli dużo szczęścia, gdyż w pobliżu przejeżdżał patrol policji, który od razu interweniował. Podejrzani są w wieku od 16 do 18 lat. Ich nazwiska widnieją w policyjnych kartotekach. Wielokrotnie byli zatrzymani za rozboje i kradzieże.

Aresztowani zeznali, że ludzie "tacy jak oni" powinni zostać ukamienowani. Musieliśmy przyjąć, że naprawdę chcieli to zrobić. W innym wypadku nie sięgali, by po kamienie - powiedział jeden z policjantów.

Elisa i Jasmin boją się wychodzić na ulicę. Mężczyźni twierdzą, że mają uraz psychiczny i nie wychodzą z mieszkania. To pierwszy taki atak na osoby transseksualne w odnotowany w Niemczech Niemczech.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić