o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Proboszcz apeluje o większą ofiarę po kolędzie. O 50 lub 100 złotych

2221
Podziel się

Co roku Polaków nurtuje pytanie, ile pieniędzy powinni dać księdzu w kopercie. I chociaż nie ma oficjalnego cennika, proboszcz z parafii Niewodnica Kościelna na Podlasiu postanowił wprost poprosić o 50 lub 100 zł więcej.

Proboszcz apeluje o większą ofiarę po kolędzie. O 50 lub 100 złotych
(East News, Damian Klamka)
bECNMnsR

Na stronie parafii św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej pojawiło się ogłoszenie dotyczące zbliżającej się kolędy. Wierni zostali poinstruowani, jak powinna wyglądać wizyta duszpasterska. I tak dowiadujemy się, że kolęda to religijne przeżycie dla całej rodziny, dlatego powinni być na niej obecni wszyscy domownicy.

Parafianie otrzymali wskazówki, co należy przygotować na wizytę księdza. Na nakrytym obrusem stole powinny znaleźć się dwie zapalone świece gromniczne, krzyż, woda święcona i kropidło. Pojawił się także apel, by ktoś z mieszkańców przyjechał po księży oraz, by potem odprowadzać kapłanów do kolejnych mieszkań.

Przy kolędzie powinno się także złożyć ofiarę. Kościół z reguły nie wyznacza wysokości składki i każdy wkłada do koperty tyle, na ile może sobie pozwolić. Jednak proboszcz z Niewodnicy Kościelnej "pokornie poprosił", by w tym roku ofiara była większa. Wiąże się to z powiększeniem parkingu przed kościołem.

bECNMnsT

Tradycyjnie, prosimy wiernych przy kolędzie o złożenie ofiary na potrzeby parafii. Jak w latach ubiegłych ksiądz proboszcz nie wyznacza wysokości składki, liczy na zrozumienie konieczności wydatków, a także o gospodarnym ich spożytkowaniem. W roku 2019 chcemy wykonać większy parking dla wiernych przyjeżdżających do kościoła. Chcemy wykonać to w ciągu jednego roku. To drogi i ambitny plan. Ks. proboszcz pokornie prosi o zwiększenie ofiary, o 50 zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. A rodziny, które czują się zamożne o 100 zł - czytamy w ogłoszeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Ksiądz: prowadzenie biznesu i wiara nie wykluczają się
bECNMntu
KOMENTARZE
(2221)
wania
2 lata temu
Ciemny ludu Podlasia, płacz i płać.
Hhhh
3 lata temu
A kto mi da. Mafia więcej o 50 zł. Chciała bym nie chodził za 10 min wizyty
józek
3 lata temu
Ale jaki problem, kto chce ten da.
bECNMntv
Andrzej
3 lata temu
Sz. Państwo. Gdy chodzi o tzw: kolędę to: prawo kanonicze nie mówi o tym obowiązku. Każdy kto ma życzenie przyjąć to przyjmuje. A jeśli z tego tytułu byłyby problemy to mozna poprosić o przepis prawa kanonicznego i zgłosić skargę do kurii.
bóg zapłać
3 lata temu
ILE TRZEBA ?
Hjk
3 lata temu
Co łaska, nie mniej niż 500 :-) :-)
Aleksander J
3 lata temu
W naszej parafii ksiądz bierze ofiarę od ludzi lepiej usytuowanych ( na cele kościelne), natomiast rodzinom biedniejszym rozdaje. Od ub. roku tych biednych rodzin praktycznie NIE MA, dzięki programowi 500+.
Ostry
3 lata temu
Tak tam niczego nie ma za darmo -) chrzciny - co łaska ale nie mniej niż 200 zł , Komunia nie wiem może powiecie -) ślub to już od 1300 zł do 2200 słyszałem , pogrzeb to też całkiem niezła sumka 800-1200 zł .No i do tego co tydzień najlepiej daj na tace , no i po kolędzie , a jak będzie potrzebny remont to tez zrobimy ściepę
Szota
3 lata temu
Nic z klerem nie mam wspolnego nieodwiedzam ich a oni mnie.dzieki temu kasa pozostaje na gorzalke
Papapa
3 lata temu
Hdhr
Aaa
3 lata temu
A później jadą na ferie do Szwajcarii i bawią się cały rok
Ojojoj
3 lata temu
A czy ksiadz sie zastanowil ile rodzin w jego parafii nie ma co do gara wlozyc? Wiec moze zamiast parkingu I wymuszania pieniedzy pomoc najbiednieszym w swojej parafii powinien.
Sebek
3 lata temu
To za gnój jeszcze mu mało to niech do roboty idzie jak niestarcza na samochody i zabawę darmozjady i tyle
bECNMntn
ss
3 lata temu
ofiarowac mu zomowska blondynke prze plecy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić