Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Bartosz Nowak
|
aktualizacja

Próbujesz wyspać się na urlopie? Jest metoda

1
Podziel się

Problemy ze snem poza domem to częsty problem osób na urlopie. Odpowiada za to nasz pierwotny instynkt, który każe czuwać w nocy.

Próbujesz wyspać się na urlopie? Jest metoda
(Shutterstock.com)
bEUqHirV

Podświadomie zawsze dbamy o nasze bezpieczeństwo. Gdy próbujemy zasnąć w obcym miejscu, jedna półkula mózgu pozostaje aktywna na wypadek nagłego zagrożenia.

To naturalny instynkt przetrwania. Ta sama sytuacja dzieje się w świecie dzikich zwierząt i ptaków. Podczas pierwszej nocy w hotelu nasz mózg pozostaje czujny, szukając "lwów i tygrysów". Ta sama część mózgu jest aktywna u osób cierpiących na chroniczną bezsenność - mówi "The Independent". dr Guy Meadows z The Sleep School.

Ludzkie życie oparte jest na rutynie. Kluczem do oszukania instynktu jest sprawienie, że w nowym miejscu poczujemy się jak w domu. To może być prosty zabieg, np. jeśli masz ulubioną poduszkę, weź ją ze sobą w podróż. Ciało rozpozna ją i poczuje się bardziej zrelaksowane w nowym miejscu. Pomóc może też zdjęcie rodziny przy łóżku.

bEUqHirX

Popracuj również nad bodźcami zewnętrznymi. Niech pokój będzie jak najbardziej zaciemniony, temperatura ok. 16-17 stopni, jeśli masz klimatyzację do dyspozycji, a urządzenie elektroniczne wyłącz przynajmniej 40 minut przed snem. Smacznych snów!

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUqHisy
KOMENTARZE
(1)
Przestroga
5 lata temu
Szkoda czasu na pisanie nawet komentarza a co dopiera czytanie tego artykulu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić