aktualizacja 

Prof. Gliński wybuczany na otwarciu Europejskiej Stolicy Kultury

98

Publiczność wybuczała ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Kluczowym momentem dla reakcji publiczności było stwierdzenie na temat polskiej demokracji.

Prof. Gliński wybuczany na otwarciu Europejskiej Stolicy Kultury
(East News, Reporter)

*Prof. Piotr Gliński wystąpił we Wrocławiu. *Mówił m.in. o rozwoju kultury opartym o chrześcijański system wartości oraz stabilności demokratycznego ustroju. Gdy padły słowa mówiące, że „polska demokracja jest stabilna i odpowiedzialna”, na sali można było usłyszeć buczenie. Padły też okrzyki „propaganda”.

Nowy polski rząd za jedną z podstaw demokracji uważa nieskrępowany rozwój kultury oparty o polski i europejski chrześcijański system wartości. Treścią tej kultury i treścią demokracji są także wartości oparte na tolerancji i zrozumieniu racji innych ludzi – cytuje słowa prof. Glińskiego PAP.

Minister zapewnił że rząd podtrzymuje wsparcie dla Wrocławia w organizacji ESK. Przekonywał, że ”rola kultury i idea dialogu, współpracy i solidarności europejskiej jest dla naszego rządu priorytetowa”. Apelował, byśmy „nie ulegali zaślepieniu i obojętności wobec dramatu naszych europejskich braci”, co było odniesieniem do solidarności z obywatelami Ukrainy.

Na uroczystości odczytano list prezydenta. Andrzej Duda podkreślił, że Wrocław jest miejscem szczególnej otwartości na współpracę oraz „przykładem niezłomności polskiego ducha kultury i twórczej energii Polaków” – podaje PAP.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić