o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Prokuratorzy przeciwko Ziobrze. Złożyli skargę do Strasburga

164
Podziel się

50 prokuratorów uważa, że minister sprawiedliwości bezprawnie przeniósł ich na niższe stanowiska. Poszli z tym do Trybunału Praw Człowieka.

Ziobro
Ziobro (Forum, Adam Chelstowski)
bDRVkYQB

Prokuratorzy uważają, że Ziobro nie przestrzega unijnych zaleceń w sprawie roli prokuratury w systemie sądownictwa. Chcą przekonać Strasburg, że ministerpostąpił wbrew rozporządzeniu Rady Europy z Karty Rzymskiej - informuje Radio ZET. Chodzi o jego działania w ramach reformy prokuratury, która umożliwiła mu zdegradowanie prokuratorów bez dania im możliwości do odwołania się od tej decyzji.

Składający skargi to osoby, które zajmowały kiedyś wysokie stanowiska. Są wśród nich m.in. byli prokuratorzy wojskowi oraz dawny członek kierownictwa Prokuratury Generalnej. W skargach nie znalazły się żadne żądania finansowe. Honorarium kancelarii adwokackiej, która skonstruowała dokument, zostało opłacone przez 70 czynnych prokuratorów.

Rozstrzygnięcie o przeniesieniu na niższe stanowisko służbowe godzi w poczucie niezależności Skarżącego jako prokuratora, jego cześć, dobre imię i wizerunek w środowisku. Pozbawienie prawa do skutecznego środka odwoławczego naruszyło przysługujące mu prawo do poszanowania życia prywatnego - cytuje fragment jednej ze skarg Radio ZET.

bDRVkYQD

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDRVkYRe
KOMENTARZE
(164)
smerf
5 lata temu
To ciekawe zwykłego Kowalskiego można przenieś ,zdegradować ,zwolnic i nic i nikt go nie broni
Sympatycy
5 lata temu
Pewnie sympatycy KODu, Po, lub innych nowoczesnych, czytaj wrogich wobec interesów Polski systemów. Zabrano korytko przenosząc na niższe stanowisko, które wciąż pozwala zachować niezłą pensyjkę. Niech spróbują pożyczyć jak wielu Polaków od pierwszego do pierwszego to wówczas zobaczą co to jest niesprawiedliwość.
Komentator
5 lata temu
Powinien ich wogóle powywalać, a nie być bardzo ugodowym i popierać te pasożyty.
bDRVkYRf
beta
5 lata temu
Skąd to znamy? :))))) Do Komisji Europejskiej także się już skarżyli - zwolennicy systemu okradania Polski, bogacenia się, deptania po biednych ludziach, nie rozliczania żadnych afer własnej grupy. Ktoś zaczął rozliczać i nie podoba się?
Gość 480
5 lata temu
Nie jestem prawnikiem ale panowie powinni wpierw założyć sprawę sądową z powództwa cywilnego w sądzie polskim. Czyżby nie wierzyli swoim kolegą, czy nie znają prawa, a może po prostu chcą dokopać PIS.
Najnowsze komentarze (164)
999
4 lata temu
pewnie na niższych stanowiskach dobiora sie im do dupy.
aaaa
4 lata temu
"Rozstrzygnięcie o przeniesieniu na niższe stanowisko służbowe godzi w poczucie niezależności" No patrz, a ja zawsze myślałem, że to normalne, że to przełożony rozdziela robotę i stanowiska. A tutaj nagle się okazuje, że jak się kogoś przenosi na inne stanowisko to godzi to w moje poczucie niezależności i mogę się skarżyć do Strasburga. No to następnym razem, jak szef mi zleci jakąś g-ną robotę, to mu to powiem i nie będę robił, a jak mnie zechce zdegradować to mu zagrożę Strasburgiem
Roman
5 lata temu
A ilu jest wszystkich prokuratorów w PL? 70-ciu ? niech sobie postkomuszki krzyczą, takie ich prawo w demokratycznym kraju.
Tomek
5 lata temu
Jak szybko wyznawcy najbardziej cynicznego ze Zbyszków tego świata usuwają nie wygodne komentarze. Ale nic dziwnego skoro merytorycznie nie mają nic do powiedzenia. Kochają Zbysia , że chodzi po salonach i wszystkich po gębach wali. I cieszą się z tego jakby im ktoś 500 do kieszeni wsadził. Do czasu mój miły ,,suwerenie", aż sam w ryj nie zarobisz. Już nawet próbowano wprowadzić brak możliwości nie przyjęcia mandatu. Co bardziej rozgarnięci zrozumieją konsekwencje takiego zapisu, a reszta będzie minusować i usuwać komentarze
Fryta
5 lata temu
Oj, boli nietykalną od pokoleń grupę społeczną że ktoś z patologią robi porządek. Brawo Ziobro.
Ola
5 lata temu
Tym prokuratorom koniecznie trzeba sprawdzić majątki - na pewno chodzi o ich machloje!
bange
5 lata temu
Jak im nie pasuje to wynocha i to już!!!!Zbychu wywal ich z pracy,pójdą na kuroniówkę.
piaskownica
5 lata temu
Mamo mamo pomóż, bo nie wiem dlaczego nie mogę bawić się sam w piaskownicy u sąsiadów.
bDRVkYQX
MAREK O
5 lata temu
stara klika trzyma sie mocno, komuchy nie odpuszcza tak latwo przeciez...pewnie tak jak PO ta elita chce tez likwidacji CBA I IPN?a co na to BOLEK?
gość
5 lata temu
Teraz kolej na wszystkich tych na których wydawane byli złe wyroki przez sędziów prokuratorów!By wreszcie oczyścić ten prywatny skorumpowany folwark!
jolsky
5 lata temu
Szef wybiera sobie ludzi.To normalka w demokratycznym państwie.A czy wyjebani z TVP też pójdą na skarge do Trybunału na Kurskiego !?
ja
5 lata temu
tak oto własnie w dno zarył nasz system sprawiedliwości - nawet prokuratorzy w niego nie wierzą i od razu idą do Strasburga
poskarszcie s...
5 lata temu
co??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
poskarszcie s...
5 lata temu
co??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić