aktualizacja 

Przejęła władzę, ale wszyscy patrzyli tylko na jej...

27

Nowa brytyjska premier zrobiła nie lada wrażenie na fotoreporterach.

Theresa May
Theresa May (AFP, Geoff CADDICK)

13 lipca Theresa May oficjalnie przejęła obowiązki premiera Wielkiej Brytanii. Jednak jak podkreśla BBC, podczas jej pierwszej przemowy na Downing Street fotoreporterzy zwrócili uwagę przede wszystkim na fakt, że następczyni Davida Camerona ma na sobie buty w panterkę.

Nowa premier ma przed sobą niezwykle trudne zadanie. Pomimo niemal 20-letniego doświadczenia w świecie polityki oraz statusu jednego z najdłużej urzędujących ministrów spraw wewnętrznych, zmierzenie się z konsekencjami Brexitu będzie dla niej nie lada wyzwaniem. Wcześniej zasłynęła m.in. dzięki reformie policji oraz zaostrzeniu walki z terroryzmem.

Theresa May jest jak dotąd jedyną poza Margaret Thatcher kobietą na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii. Choć wywodzi się z Partii Konserwatywnej, podkreśla, że jest feministką, a walka o wysokie stanowiska dla kobiet będzie ważnym elementem jej polityki. May od dawna krytykowała Unię Europejską, a w swojej pierwszej przemowie na Downing Street zapewniła, że poza wspólnotą Wielka Brytania odegra w świecie "nową, pozytywną rolę".

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić