Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Przełom w medycynie. Jest szczepionka na gorączkę tropikalną

5
Podziel się:

Amerykańscy naukowcy opracowali skuteczną szczepionkę na gorączkę denga.

Przełom w medycynie. Jest szczepionka na gorączkę tropikalną
(flickr.com/niaid)

*Szczepionkę opracowali badacze z Amerykańskiego Instytutu Zdrowia. *Testowany na małej grupie pacjentów preparat okazał się skuteczny w 100 procentach.

*Szczepionka o nazwie "TV003" została podana 21 ochotnikom. *Kolejnym dwudziestu osobom podano szczepionkę placebo. Pół roku później wszystkie osoby biorące udział w eksperymencie zostały zarażone szczepem wirusa wywołującym gorączkę – podaje India Times.

*Ci, u których zastosowano placebo, zachorowali. *Natomiast osoby zaszczepione "TV003" nie zaraziły się. To milowy krok w walce z gorączką tropikalną.

*Choroba ta dotyka rocznie 400 milionów ludzi w 120 krajach. *Większość z nich wygrywa z wirusem, ale nadal u ponad 2 milionów osób prowadzi on do gorączki krwotocznej, która w 25 tysiącach przypadków kończy się śmiercią.

*Jeśli wszystko pójdzie dobrze, szczepionka będzie dostępna w 2018 roku. *Na razie planowane są badania na szeroką skalę, które mają potwierdzić skuteczność wynalazku. Weźmie w nich udział ok 17 tys. ludzi. Odbędą się w Brazylii.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
szef
7 lat temu
I znów kasa się kręci...jak w wirusie Zika którego właścicielem jest Rockefeller...szczepionki a już w USA co 50 dziecko ma autyzm od rtęci.A ludzie dalej będą pędzeni od strachu po konsumpcję bo inni mają....smutne
zarabiaj
7 lat temu
Myślisz o emeryturze? nie czekaj i zacznij zarabiać od dziś zarabiajwdolarach.pl
wer
7 lat temu
do Zmień dealera i to szybko!!!
1231
7 lat temu
He he - Tobie brakuje wiedzy z ortografii, interpunkcji...albo tak sie spieszyles zeby byc pierwszym, ze przestales myslec!
Twoj nick
7 lat temu
Amerykanscy naukofcy juz duzo szczpipnek opracowali, a skutki uboczne ich dzialnia z usmiercaniem ludzi wlacznie ,zamietli pod dywan .Kazdy kto nie jest ciemny, i tematyka sie zainteresuje odkryje ze szczpiopnka dziala tak ze jakby wbic igle w siedzienie samochodowe i wstrzyknac jakas chemie zeby silnik sie nie grzal, albo blotnik nie zardzewial,a juz szcztem jest ze zeby kierowca nie rozbil auta.Tak to funcjonuje.Kazdy kto zaglebi sie bardzo w tematyke szczepinek dojdzie do tego.Kto nic o tym nie wie oprucz wiedzy z TVN, ma diamteralnie inne poglady.A najbardziej odwrotne poglady maja ci co na tym cos zyskuja, np skorumpowani politycy, czy producenci szczepionek.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić