Albert Kamiński| 

Przemycali bursztyn za ponad 100 tysięcy. Wpadli na granicy

4

Podkarpacka straż graniczna znalazła w aucie dwóch Ukraińców ponad 6 kilogramów bursztynu. Ukryty był on pod siedzeniami.

Przemycali bursztyn za ponad 100 tysięcy. Wpadli na granicy
(flickr.com)

Przemytnicy wpadli w Korczowej na granicy z Ukrainą. Dwóch obywateli tego kraju zostało zatrzymanych do rutynowej kontroli. Policja postanowiła przeszukać Mercedesa, którym podróżowali mężczyźni.

Pod tylnymi siedzeniami znaleźli duże ilości bursztynu. Było tam aż 6 kg tego drogocennego materiału, większość to duże, ponad 300-gramowe kawałki. Tak duże kamienie nazywane są bryłami unikalnymi, ponieważ występują w naturze niezwykle rzadko.

Wartość tego kruszywa to ponad 104 tysiące zł. Mimo, że sam bursztyn nie jest tak drogi, to jednak ładunek znaleziony w Korczowej charakteryzował się niebywałą czystością i brakiem skaz. Przy tych rozmiarach jest to towar z "najwyższej półki".

Będą musieli ponieść konsekwencje. Do przemytu przyznał się już 33-letni pasażer Mercedesa. Wszczęto wobec niego sprawę karno-skarbową, zaś znaleziony bursztyn został przekazany funkcjonariuszom Odziału Celno-Skarbowego w Korczowej.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić