o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Przemycił córki do Polski. Miały trafić do muzułmanów

147
Podziel się

Straż Graniczna zatrzymała na warszawskim lotnisku Rosjanina z trzema córkami, które miały trafić do muzułmańskiej rodziny zastępczej. Okazało się, że są uznawane w Szwecji za zaginione. Teraz mężczyzna dostał pozwolenie na pobyt w Polsce.

Przemycił córki do Polski. Miały trafić do muzułmanów
(East News, GERARD/REPORTER)
bEEHcVAl

Miejscem docelowym była Rosja. Ojciec przypłynął ze Szwecji do Polski promem. Następnie samolotem wraz z trzema córkami planował odlecieć do swojej ojczyzny. Na lotnisku został jednak zatrzymany przez strażników granicznych, którzy sprawdzili w systemie informatycznym, że jego dziećmi powinna zajmować się szwedzka opieka społeczna.

Ojciec był zdesperowany. Mężczyzna zdecydował się na uprowadzenie swoich dzieci po tym, jak sąd Szwecji, gdzie mieszkał razem z córkami, nakazał przekazanie dzieci imigranckiej rodzinie muzułmańskiej pochodzącej z Libanu. Jedną z przyczyn miało być zachorowanie matki na schizofrenię i umieszczenie jej w specjalnym ośrodku.

bEEHcVAn

Polski sąd zezwolił Rosjaninowi na opiekę nad dziećmi. W środę zadecydowano on, że córki nie będą mu zabrane. Rosjanin dostał też zakaz opuszczania Polski do czasu nadania mu statusu uchodźcy - informuje portal polsatnews.pl.

Sąd nie może wydać małoletnich dzieci poza terytorium RP, gdzie wjechały pod opieką ojca. Po wysłuchaniu małoletnich i wobec braku dokumentu potwierdzającego ograniczenie praw ojcu, sąd uznał, że mając na uwadze szeroko rozumiane dobro małoletnich, należy pozostawić je pod opieką ojca - argumentowała sędzia Żaneta Seliga-Kaczmarek.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Rodziny zastępcze [Kontrowersje]

bEEHcVAt
bEEHcVAO
KOMENTARZE
(147)
Atom
2 lata temu
Jako Rosjanki urodziłyby w Norwegii statystycznie 1,9 dziecka dla NORWEGII a ta potrzebuje 9,1 dziecka od kobiety. Taką wydajność rozrodczą zapewnia TYLKO islam... Dlatego tak się ich ściąga do UE, tak ich promuje i popiera... ! A nie prościej pod pozorem awarii w zimowe wieczory wyłaczac w miastach światło ? :-) Wiecie jakie efekty dać mogą nudzący się faceci ? A kobieta w mroku nawet szpetna Norweżka jest ponętna... :-)
haha
2 lata temu
Brawo my!
Leosia
2 lata temu
Dokąd zmierzasz Europo?!
bEEHcVAP
Dziadek
2 lata temu
Jedna z niewielu mądrych decyzji polskich władz.
Einfach
2 lata temu
Trzeba było go puścić do Rosji jeśli to był cel jego podróży.
maciek
2 lata temu
Super
Maciek
2 lata temu
Noni dobrze
Gadzik
2 lata temu
Jedyny dowód na potwierdzenie tego wydarzenia to wpis z Twittera, wszystko to może być zmyslone. Jeśli jednak jest to prawda, dzieci zostały odebrane ojcu przez sąd więc jako kraj praworządny powinniśmy się trzymać prawa, lub nie pozwolić aby dzieci zostały wywiezione bezkarnie przez ojca bez wcześniejszego zagłębienia się w tej sprawie
iRENA
2 lata temu
Jutro hrabina Ros( po) zaskarży wyrok. Lewica tak łatwo nie odpuści.Pamiątajcie o tym w maju.
Nicky
2 lata temu
smutne zamiast wspierac matke w chorobie i czekac na wyleczenie to on zwiewa zabierajac dzieciom srodowisko w jakim zyly skazuje na poniewierke, a zarazem odcina od pomocy jaka moglby gdyby potrafil sie po nia zglosic zapewnic rodzinie miekie przejscie przez kryzys rodzinny
beatkay
2 lata temu
no miejmy nadzieje,że polski sąd wyda normalny wyrok i pozwoli im wrócić do ojczyzny....swoją drogą dzielny ojciec!! odważny chłopina
tadek_ba
2 lata temu
Nareszcie jakaś pozytywna wiadomość, rodzina to numer jeden na drabinie społecznej, to podstawowa i najważniejsza komórka społeczna. Wara chorym instytucjom od ich rozdzielania. Brawo.
pl
2 lata temu
Dziwne, jeśli matka jest chora, to jest jeszcze ojciec, i to on ma prawo i obowiązek zająć się dziećmi. Jeśli nie podoła - wtedy może wkroczyć pomoc społeczna. Czy ci Szwedzi ogłupieli??
bEEHcVAH
wrrr
2 lata temu
i jakoś mnie nie dziwi, że tak dobrze zgrali się z nazistami. Mentalnie są na tym samym chorym poziomie odbieranie dzieci, sterylizowanie społeczeństwa bez informowania go o tym, usypianie zdrowych zwierząt... psychole
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić