Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Przemyśl. Brazylijka zabiła 2-letniego Wiktora. Grozi jej dożywocie

34
Podziel się:

36-latka z Brazylii mieszkająca koło Przemyśla zabiła nożem 2-letniego synka Wiktora. Dziecko siedziało wtedy na jej kolanach. W Przemyślu ruszył proces Brazylijki. Kobieta może usłyszeć wyrok dożywotniego więzienia.

Przemyśl. Brazylijka zabiła 2-letniego Wiktora. Grozi jej dożywocie
(PAP, Darek Delmanowicz)

Proces, który rozpoczął się w Przemyślu, został utajniony. Sąd argumentował, że podejmuje taką decyzję z uwagi na dobro rodziny małego Wiktora oraz charakter sprawy. O wyłączenie jawności procesu wnioskował również mąż kobiety i ojciec 2-latka, który zginął koło Przemyśla.

36-latka zabiła dziecko w lutym 2018 roku. Jej 2-letni synek zmarł od ran kłutych. Trafił tam ranny wraz z matką po pożarze ich domu w miejscowości Śliwnica koło Przemyśla - informuje RMF24. Podpaliła go najprawdopodobniej kobieta. Brazylijka i jej synek zostali wyniesieni przez strażaków z płonącego domu. Mały Wiktor zmarł w szpitalu na skutek masywnego krwotoku wewnętrznego. Także Brazylijka miała rany od noża. Miała je zadać sama sobie.

Mały Wiktor miał 8 ran w okolicach klatki piersiowej. W śledztwie ustalono, że ich rozmieszczenie sugeruje, iż w momencie śmierci chłopczyk siedział na kolanach matki pochodzącej z Brazylii. Policja na miejscu tragedii znalazła narzędzie zbrodni.

Brazylijka była poddana obserwacji psychiatrycznej. Po czterech tygodniach w warunkach zamkniętych zespół psychiatrów stwierdził, że kobieta jest poczytalna i może odpowiadać przed sądem.

Miesiąc przed tragedią teściowa doniosła na synową do GOPS. Miała zastrzeżenia do tego, w jaki sposób 36-latka żywiła synka. Jak wynika z ustaleń śledczych, między polsko-brazylijskim małżeństwem dochodziło do nieporozumień. Oskarżona miała zeznać, że pokłóciła się z mężem w noc poprzedzającą tragedię.

Prokuratura zmieniła kwalifikację prawną czynu 36-latki. Początkowo została oskarżona o zabójstwo. Później jednak śledczy uznali, że zrobiła to z pobudek zasługujących na szczególne potępienie. Prokuratura tłumaczyła, że na zmianę pozwoliły dowody zebrane podczas śledztwa po tragedii koło Przemyśla. Dlatego Brazylijce grozi teraz nawet dożywocie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(34)
jaa
4 lata temu
szkoda dziecka, szkoda kobiety ....
oczy palą
4 lata temu
żee... Matka podpaliła chatę i później zaczeła dźgać siedząc w tej chacie? omg kto to pisal?
Marcin
4 lata temu
Straszna rzecz się stałą, ale po przeczytaniu artykułu odniosłem wrażenie, że najważniejsza tu jest jednak narodowość morderczyni... kto to pisze??!!
T6C3J7
4 lata temu
Dlaczego piszecie Brazylijka? To była kobieta, matka tego dziecka. Nieważna narodowość. Czy była by to Polka, Chinka, Niemka to nie ma znaczenia. Przeceż w Brazylii mieszkają wspaniali ludzie. A może wpływ polskiej kultury lub/i polityki spowodował u niej takie zachowanie? Moim zdaniem teoria, że dziecko powinno się wychowywać tylko w małżeństwie heteroseksualnym nie daje 100% gwarancji, że będzie szczęśliwe.
jan
4 lata temu
Od czytania tego "artykułu" bolą oczy
kat
4 lata temu
Dlaczego psychiatrzy badali ją dopiero po 4 tygodniach ? Przecież w czasie lub dniu tragedii mogła dostać na mózg a po tygodniu mogła wrócić do siebie .
tok
4 lata temu
Czapa!
Dąbrowa Górni...
4 lata temu
Tu są świadomi swoich czynów... osoby nieświadome swoich czynów trafiają do klatki.. z plastiku.
Violleta
4 lata temu
Świetny pomysł, zaczekaj bo to nie twoja wina... full 0 obsługi.. ekstra
Bokser
4 lata temu
Na odwrót... śni mi się.. a rano tak samo😈wróć pokaże ci coś
; )
4 lata temu
Spokojnie jest plus X
Wa
4 lata temu
Kto to pis9ł
babcia
4 lata temu
Za zabójstwo dziecka nawet dożywocie, no coś podobnego, szkoda że nie wakacje na Bal.
Rrrrrrrrafał
4 lata temu
Witam. Moim zdaniem specjalnie się tak pisze.,(robi się błędy ortograficzne i stylistyczne.) aby ogłupić społeczeństwo. Zapamiętujemy wzrokowo. Więcej się domyśl.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić