Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Przepracowany jak lekarz? Nic bardziej błędnego

4
Podziel się:

Pewien doktor ze szpitala Loreto Mare w Neapolu zamiast odbywać dyżur, pracował jako szef kuchni w hotelu. Inny będąc oficjalnie w placówce zdrowia, chodził na zakupy i grał w tenisa. Dwie osoby z dyżuru podpisywały się za 20 kolegów i koleżanki, którzy w czasie pracy zajmowali się czymś zupełnie innym.

Mężczyzna u lekarza
Mężczyzna u lekarza (Shutterstock.com)

*Policja zatrzymała 94 osoby migające się od swojej roboty. *Wszystkie okradały budżet Neapolu pozorując pracę. Jak podaje agencja Reutersa, wobec 55 z nich orzeczono areszt domowy.

Ostre kary mają poprawić sytuację w sektorze publicznym. Ów we Włoszech jest postrzegany jako bardzo niewydajny. Jak widać przykładają do tego rękę sami pracownicy. By walczyć z bumelanctwem ustanowiono prawo zezwalające pracodawcy na zawieszenie takiego obiboka. Równolegle wszczyna się śledztwo mające wykazać, czy takiego delikwenta trzeba zwolnić.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
emerytka
6 lat temu
Lekarze w klinikach przyjmują w przychodniach w godzinach dyżurów na oddziale. Po południu jadą natomiast na dyżur do innej poradni, poza kliniką. Ale to dlatego, że bardzo trudno zrobić specjalizacjęczęsto lekarz na dyżurze nocnym nie odbiera telefonu od pielęgniarki. Ta, tez po studiach wyższych, musi iść po niego do gabinetu, zostawiając w tym czasie pacjenta bez opieki. I nic to nie pomaga, że szpital ma w nazwie szczególnego patrona, nawet świętego
pielęgniarka ...
6 lat temu
nie wszyscy się migają, ale na dyżurach jak tylko mogą to śpią i nawet zdarza się, że przeszkadza im chrapiący pacjent, zdarza się również, że lekarz mający dyżurować pod nadzorem lekarza dyżuruje sam, pan doktor śpi w domu a za dyżury kasę i to nie małą bierze tylko do swojej kieszeni
mjr
6 lat temu
A co tu daleko szukać, wystarczy w nocy udać się na pogotowie....
podejrzany
6 lat temu
Jakbym widział pracę w naszych sądach
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić