Przerobił stolik na drukarkę 3D

15

Wykorzystując popularny i tani mebel z IKEI, brytyjski konstruktor zbudował skomplikowane i zaawansowane technologicznie urządzenie.

Przerobił stolik na drukarkę 3D
(twitter.com, All3DP)

Trudno znaleźć kogoś, kto przynajmniej nie kojarzyłby stolika LACK. Sprzedawany przez szwedzkiego giganta meblowego produkt popularność zawdzięcza funkcjonalności, prostocie złożenia oraz przede wszystkim cenie, oscylującej w okolicach 20-30 złotych. Jak się okazuje, kupują go nie tylko studenci i osoby pragnące tanio urządzić mieszkanie, ale także naukowcy. Konstruktor Wayne Mason-Drust użył tego mebla, by zbudować w pełni funkcjonującą drukarkę 3D.

Koszty stworzenia drukarki nie były wysokie. Wyniosły tylko 260 funtów (niespełna 1500 zł), co przy stopniu skomplikowania urządzenia jest niezłym rezultatem. Wayne twierdzi jednak, że dałby radę skonstruować ją za jeszcze mniejsze pieniądze. Według niego użycie LACK-a, zamiast ograniczającego konstrukcję szkieletu, pozwala stworzyć "mocny, lekki i stabilny wielkoformatowy sprzęt".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Chciałbym powiększyć projekt i zwiększyć wysokość urządzenia, więc zastanawiam się teraz nad użyciem innych wersji stolika LACK, ale na razie i tak jestem zadowolony, bo mam w pełni działający prototyp - powiedział cytowany przez portal 3D Print Wayne.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić