Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Przeszedł po linie między jadącymi wagonikami kolejki

7

Szwajcar Sam Volery dokonał nie lada wyczynu. 100 metrów nad ziemią przeszedł po linie między dwoma wagonikami kolejki linowej.

Przeszedł po linie między jadącymi wagonikami kolejki
(Youtube.com)

Odległość jaką pokonał to 32 metry. Zrobił to w Moleson sur Gruyeres w Szwajcarii. O tym wyczynie marzył od lat i wreszcie po załatwieniu całej papierowej roboty, udało się tego dokonać. Zobaczcie na filmie jak to wyglądało.

Sam skomentował później swój wyczyn. Jego zdaniem to naprawdę ciekawe doświadczenie.

Czujesz się o wiele bardziej wystawiony na działanie wszystkich czynników zewnętrznych niż podczas zwykłego przejścia po linie. Do tego to ciekawe uczucie walczyć dodatkowo z ruchem jadących wagoników - mówi w rozmowie z dailymail.com.

Sam Volery to prawdziwy zawodowiec. Ma na swoim koncie rekord świata w spacerze po linie. W maju 2017 roku przeszedł w taki sposób 1210 metrów. Przygotowania do tego wyczynu trwały 2 dni. Najbardziej problematyczne było zawieszenie samej liny. Śmiałkowi i jego ekipie przeszkadzała bowiem pogoda.

Ten sport może i wygląda na niezwykle niebezpieczny, ale fakty mówią co innego. W ciągu ostatnich lat w dyscyplinie chodzenia na linie nie odnotowano bowiem żadnych ofiar śmiertelnych. Za to zabawa jest przednia.

Zobacz także: Zobacz też: 7 kobiet wyruszyło motocyklami w Himalaje. Nie było taryfy ulgowej

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić