Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Przez Stany Zjednoczone przeszło tornado. Są ofiary śmiertelne

12
Podziel się:

Przez Teksas i Oklahomę przeszło tornado. Spowodowało znaczne zniszczenia i przyczyniło się do śmierci kilkorga mieszkańców. Wydano oficjalne ostrzeżenie o klęsce żywiołowej oraz poważnym zagrożeniu dla życia, zdrowia i mienia.

Przez Stany Zjednoczone przeszło tornado. Są ofiary śmiertelne
(YouTube.com, Live Storms Media)

Tornado pojawiło się w środę 22 kwietnia w godzinach wieczornych. Jak podaje Fox News, po raz pierwszy zostało dostrzeżone przez Narodową Służbę Pogodową na terenie hrabstwa Polk w Teksasie, opisującą je jako "bardzo duże i niebezpieczne". Podobnego zdania był jeden z łowców burz, który przyznał, że nigdy nie widział tak groźnego i wielkiego zjawiska.

Ile osób zginęło w wyniku huraganu?

W wyniku huraganu miały zginąć trzy osoby, które przebywały na terenie Oklahomy. Według niektórych doniesień medialnych ofiary były dwie, a jeden ranny trafił do szpital w stanie krytycznym.

W pomoc ofiarom zaangażował się Greg Abbott, gubernator Teksasu. Wydał oficjalne oświadczenie, w którym zapewnił o współpracy z lokalnymi urzędnikami. Wspólnie starają się zapewnić wsparcie mieszkańcom hrabstw dotkniętych zniszczeniami. Rozmieszczono specjalne zespoły reagowania oraz rozdysponowano zasoby medyczne dla osób potrzebujących.

Około 50 osób nie może się wydostać ze swoich zniszczonych domów. Do pomocy w ich wyciągnięciu została zaangażowana straż pożarna z sąsiednich regionów. Wiatr był tak silny, że wyrwał wiele drzew z korzeniami. Ratownicy apelują do mieszkańców, aby trzymali się z daleka od regionów dotkniętych klęską żywiołową i nie utrudniali im prowadzenia działań.

Zobacz także: Zobacz też: Trzykrotnie zwiększyły swoją siłę. Alarmujące dane naukowców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
para-min
2 lata temu
Bóg kiedyś skarci Żydów za szkody i krzywdy dla świata. Tak nie wolno. Na to znajdzie się bat, ale będzie ciężki i bolesny. Na Marsie niech już sobie robia, co chcą. Chociaż budują za "ziemski" wyzysk.
voluntas Tua
2 lata temu
Gdyby Pan Bóg karał winnych, to musiał by ten kraj zniszczyć. Tyle zła wyrządzić dla świata, to można tylko dlatego, że Pan Bóg pozwala się rządzić ludziom, jak chcą. Macie i gospodarujcie na tym. Jak się pozabijacie, -wasza sprawa.
Polak
2 lata temu
Kara Boska za Libię za Irak z Wietnam i inne kraje.
smutne
2 lata temu
Niech więcej satelitów wystrzeliwują i więcej rakiet i różnych badziewi
Wyborca
2 lata temu
Koty Kaczyńskiego skażone Covid-19, czy też nie?
Oma
2 lata temu
Kara Diabła!
Oma
2 lata temu
Kara Diabła.
Oma
2 lata temu
Kara diabła!
szkoda mi ich
2 lata temu
przykre, nie dość, że pandemia, to jeszcze to
men
2 lata temu
kara Boza
men
2 lata temu
kara Boza
men
2 lata temu
kara Boza
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić