Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Przez Stany Zjednoczone przeszło tornado. Są ofiary śmiertelne

15

Przez Teksas i Oklahomę przeszło tornado. Spowodowało znaczne zniszczenia i przyczyniło się do śmierci kilkorga mieszkańców. Wydano oficjalne ostrzeżenie o klęsce żywiołowej oraz poważnym zagrożeniu dla życia, zdrowia i mienia.

Przez Stany Zjednoczone przeszło tornado. Są ofiary śmiertelne
(YouTube.com, Live Storms Media)

Tornado pojawiło się w środę 22 kwietnia w godzinach wieczornych. Jak podaje Fox News, po raz pierwszy zostało dostrzeżone przez Narodową Służbę Pogodową na terenie hrabstwa Polk w Teksasie, opisującą je jako "bardzo duże i niebezpieczne". Podobnego zdania był jeden z łowców burz, który przyznał, że nigdy nie widział tak groźnego i wielkiego zjawiska.

Ile osób zginęło w wyniku huraganu?

W wyniku huraganu miały zginąć trzy osoby, które przebywały na terenie Oklahomy. Według niektórych doniesień medialnych ofiary były dwie, a jeden ranny trafił do szpital w stanie krytycznym.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W pomoc ofiarom zaangażował się Greg Abbott, gubernator Teksasu. Wydał oficjalne oświadczenie, w którym zapewnił o współpracy z lokalnymi urzędnikami. Wspólnie starają się zapewnić wsparcie mieszkańcom hrabstw dotkniętych zniszczeniami. Rozmieszczono specjalne zespoły reagowania oraz rozdysponowano zasoby medyczne dla osób potrzebujących.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Około 50 osób nie może się wydostać ze swoich zniszczonych domów. Do pomocy w ich wyciągnięciu została zaangażowana straż pożarna z sąsiednich regionów. Wiatr był tak silny, że wyrwał wiele drzew z korzeniami. Ratownicy apelują do mieszkańców, aby trzymali się z daleka od regionów dotkniętych klęską żywiołową i nie utrudniali im prowadzenia działań.

Zobacz także: Zobacz też: Trzykrotnie zwiększyły swoją siłę. Alarmujące dane naukowców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić