REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
17.08.16 (20:50)

Przybij piątkę z Pauliną Mikułą

Dziś na pięć szybkich pytań odpowiada Paulina Mikuła, autorka programu o tym, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim. Vlogerka w każdym odcinku udowadnia, że nauka ojczystej mowy wcale nie musi być nudna. Udanie łączy wiedzę z dawką humoru. Napisała też książkę „Mówiąc inaczej”, w której uczy, „jak pisać i mówić, żeby się nie pogubić”.
Materiały prasowe

Ada Sowińska: Dawid Podsiadło opublikował ostatnio teledysk do utworu „Pastempomat”, Ty się w nim pojawiłaś. Jak do tego doszło?

Paulina Mikuła: Niestety nie jest to zapierająca dech w piersiach historia. Z Dawidem znamy się od dłuższego czasu, dlatego po prostu do mnie napisał i zapytał, czy mam chęć i czas, by danego dnia pojawić się na planie jego najnowszego teledysku. Akurat miałam jedno i drugie, więc dzielnie stawiłam czoła temu wyzwaniu. Może i rola nie była duża, ale - proszę mi wierzyć - dałam z siebie wszystko, jak przystało na perfekcjonistkę.

REKLAMA

AS: Planujesz napisanie kolejnej książki?

PM: Na tę chwilę nie planuję. Nie twierdzę też, że drugiej książki na pewno nie będzie. Po prostu teraz zajmuję się czymś innym. Chcę więcej czasu poświęcić kanałowi.

AS: Co jest dla Ciebie największą zaletą tworzenia filmów na YT?

PM: Wolność. YouTuber może bardzo dużo, bo formalnie nie ma szefa. Jedynym jego zwierzchnikiem (w pewnym sensie) są widzowie, którzy najczęściej są przemili, motywują, dziękują i wspierają.

Adrian Błachut / Materiały prasowe
Paulina Mikuła

AS: Czy czytałaś książki innych youtuberów, np. „Kropki” Włodka Markowicza albo „Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu” Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu? Co o nich sądzisz?

PM: Do książki Ewy zaglądam. Uważam, że jest niezwykle przydatna i bardzo ładnie wydana. Do książki Włodka zajrzałam raz, więc jeszcze niewiele mogę o niej powiedzieć. Dostałam ją tuż przed urlopem, razem z książką "Slow life" Asi Glogazy. Na urlop zabrałam tę drugą pozycję (uśmiech). Pomyślałam, że pomoże mi się odciąć i odpocząć - pomogła. Uważam, że "Slow life" powinien przeczytać każdy zagubiony w zapracowaniu człowiek.

AS: Opublikowałaś ostatnio kilka zdjęć z wyjazdu do Chorwacji. Jakie są Twoje kolejne plany wakacyjne?

PM: Jestem pod takim wielkim wrażeniem piękna Chorwacji, że teraz mam w głowie jeden plan - wrócić tam (uśmiech). Poza tym bardzo chciałabym zobaczyć Grecję i Włochy. Byłoby cudownie, gdyby udało mi się jeszcze kiedyś odwiedzić Japonię. Byłam tam raz, ale służbowo, więc nie mogłam robić niczego, na co miałam ochotę, a to bardzo frustrujące. Chciałabym zastąpić te wspomnienia nowymi, bo Japonia to piękny i ciekawy kraj.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij