o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
SK
|
aktualizacja

Ranking najlepszych uczelni świata. Aż 14 to szkoły z Polski

76
Podziel się

Po raz kolejny ogłoszona została lista The World University Rankings 2020, czyli najlepszych uczelni świata. Znalazły się na niej polskie uczelnie.

Ranking najlepszych uczelni świata. Aż 14 to szkoły z Polski
(PAP)
bDmzLMwR

Już po raz czwarty z rzędu zestawienie wygrał Uniwersytet Oksfordzki. Z kolei inne szkoły z Wielkiej Brytanii zanotowały spadki. W zestawieniu, które liczy 1400 uczelni, znalazło się także kilka placówek z Polski.

W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się tylko szkoły z USA i Wielkiej Brytanii. Wśród uczelni z Wysp najwyższej notowane mają Uniwersytet Cambridge, Imperial College London, UCL, London School of Economics and Political Science oraz Uniwersytet Edynburski. Pomimo wysokich miejsc, zanotowały one spadki w rankingu o jedno miejsce.

W rankingu najlepszych uczelni znalazło się aż czternaście placówek z Polski. Najwyżej uplasował się Uniwersytet Jagielloński, który znalazł się w rankingu w przedziale pomiędzy szóstą a ósmą setką. W zestawieniu pojawiły się także Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Politechnika Gdańska.

bDmzLMwT
Zobacz także: Zobacz także: Skandaliczna wypowiedź szefa MEN. Łukasz Schreiber komentuje

Dodatkowo w rankingu znalazły się także Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska, Uniwersytet SWPS, Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska.

Ranking najlepszych uczelni tworzony jest na podstawie 13 kryteriów. Oceniają one uczelnie m.in.: pod względem efektów nauczania, liczby cytować czy badań.

bDmzLMwZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDmzLMxu
KOMENTARZE
(76)
Janek
rok temu
miejsce miedzy 600 a 800, super jest się czym chwalić. TRAGEDIA.
Ehh
rok temu
Miejsce w przedziale 600-800 dla UJ to tragedia ...
fdg
rok temu
ha ha ha 14 na 1400. Ale sukces. a najlepsza z Polski za średnią.
bDmzLMxv
ossi
rok temu
no cóż, skoro uczelnie polskie to stęchniałe towarzystwa wzajemnej adoracji profesorów którzy w większości swej nikomu do niczego nie są potrzebni, tylko do zapełnienia etatu(ów) plus grzechy zaniechania: lustracji i dekomunizacji na uczelniach. Rzeczywiście 14 na 1400 w takich okolicznościach to sporo, chyba nawet za dużo:(
jo
rok temu
"pomiędzy szóstą a ósmą setką" buhahahhaha no nic dziwnego, jak wyrzucają z pracy normalnych ludzi za skrytykowanie patologii...
Najnowsze komentarze (76)
łowca trolli
rok temu
A dlaczego w pierwszej dziesiątce nie ma szkoły Ojdyra?
pisi0r@lez
rok temu
alma duda mater 600+ sukcesss
Ad
rok temu
Gdański Uniwersytet Medyczny może coś prezentuje ale nie Uniwersytet Gdański c
Mgr marek
rok temu
Te nasze kółka wzajemnej adoracji to i tak za wysoko. Kto mi poda nobliste z kierunku technicznego który zdobył go dzieki polskiej uczelni? Za kazdego takiego ja podam 5 absolwentow tych uczelni co zdobyli nobla bo w pore uciekli do zagranicznych uczelni.
n+1
rok temu
Mój komentarz jak zwykle zniknął. Pisałam o miejscu UJ w rankingu światowym w czasach innej Polski. To była pierwsza pięćdziesiątka!!!!!!!!!
n+1
rok temu
Przypomnijcie rankingi szkół wyższych z czasów PRL. Czy ktoś może napisze, że dzisiejsza pozycja UJ to spadek o kilka setek. UJ był wtedy w pierwszej pięćdziesiątce na świecie!!!!
Ggggg
rok temu
Ulala. Studiowalem 12 lat i nic nie skonczylem. 3 razy mnie wylali. Bardzo sie staralem, tylko z natury jestem nonkomformistą a takich nie lubili popzpr'owi peofesorowie.
Jedraszko zar...
rok temu
No i kolejne kłamstwo bo na pierwszym miejscu na świecie jest Wyższa Szkoła Złodziejstwa i Faszyzmu niejakiego ojca z Torunia
bDmzLMxn
Phi
rok temu
A moze by tak cos o kryteriach tego rankingu? Czy przypadkiem nie jest tak, ze glownym kryterium jest liczba cytowania nazwy danej szkoly w okreslonych rodzajach publikacji a nie koniecznie jakos ksztalcenia albo wiedza absolwnetow?! UCL np. nie jest na wysokim poziomie, ale w rankingu sie znalazla wysoko, bo duzo pseudonaukowych artykulow wypuszczaja co roku
Ara
rok temu
Wstyd żeby żadna uczelnia nie znalazła się chociaż w pierwszej setkę.. Nepotyzm na uczelniach robi swoje
Zróbmy własny...
rok temu
UNIWERSYTET OKSFORDZKI - żeby się dostać wystarczy być kolorowym albo homoseksualistą albo działaczem lewicowym albo feministką, najlepiej wszystkim naraz wtedy nawet Nobel murowany. Autorzy niech ten ranking wsadzą sobie w buty będą wyżsi.
sukcesWdramac...
rok temu
Kogoś to dziwi? Przecież w tym kraju na ulicach protestuje przeciwko WHO i edukacji seksualnej i zaleceniom ONZ xD kto mądry w tym kraju się odezwie to prawdziwi Katolicy wyleją na niego hejt, tak nauki, oświecenia i rozumu w Polsce się nie rozwinie. To że wgl jakaś uczelnia z tego zaścianka Europy jest w tym rankingu to i tak wielki sukces.
Małpa
rok temu
Polska zwija się w szybkim tempie w kierunku Parku Entograficznego.Dzieje się to w sytuacji, gdy Polską rządzi najlepszy sort Polaków, prawdziwi patrioci, prawdziwi Polacy i prawdziwi katolicy.
jk
rok temu
Skoro polskie uczelnie tak źle stoją w rankingu to dlaczego nasi studenci wygrywają międzynarodowe konkursy?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić