Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SK
|
aktualizacja

Ranking najlepszych uczelni świata. Aż 14 to szkoły z Polski

77
Podziel się:

Po raz kolejny ogłoszona została lista The World University Rankings 2020, czyli najlepszych uczelni świata. Znalazły się na niej polskie uczelnie.

Ranking najlepszych uczelni świata. Aż 14 to szkoły z Polski
(PAP)

Już po raz czwarty z rzędu zestawienie wygrał Uniwersytet Oksfordzki. Z kolei inne szkoły z Wielkiej Brytanii zanotowały spadki. W zestawieniu, które liczy 1400 uczelni, znalazło się także kilka placówek z Polski.

W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się tylko szkoły z USA i Wielkiej Brytanii. Wśród uczelni z Wysp najwyższej notowane mają Uniwersytet Cambridge, Imperial College London, UCL, London School of Economics and Political Science oraz Uniwersytet Edynburski. Pomimo wysokich miejsc, zanotowały one spadki w rankingu o jedno miejsce.

W rankingu najlepszych uczelni znalazło się aż czternaście placówek z Polski. Najwyżej uplasował się Uniwersytet Jagielloński, który znalazł się w rankingu w przedziale pomiędzy szóstą a ósmą setką. W zestawieniu pojawiły się także Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Politechnika Gdańska.

Zobacz także: Zobacz także: Skandaliczna wypowiedź szefa MEN. Łukasz Schreiber komentuje

Dodatkowo w rankingu znalazły się także Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska, Uniwersytet SWPS, Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska.

Ranking najlepszych uczelni tworzony jest na podstawie 13 kryteriów. Oceniają one uczelnie m.in.: pod względem efektów nauczania, liczby cytować czy badań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(77)
Moki
4 miesiące temu
Najlepsza polska uczelnia , jedyna ktora liczy sie na swiecie jest Uniwersytet Jagiellonski !!! Tak jest od wielu lat i tak bedzie przez mastepne lata. Nie zaden Warszawski !
łowca trolli
3 lata temu
A dlaczego w pierwszej dziesiątce nie ma szkoły Ojdyra?
pisi0r@lez
3 lata temu
alma duda mater 600+ sukcesss
Ad
3 lata temu
Gdański Uniwersytet Medyczny może coś prezentuje ale nie Uniwersytet Gdański c
Mgr marek
3 lata temu
Te nasze kółka wzajemnej adoracji to i tak za wysoko. Kto mi poda nobliste z kierunku technicznego który zdobył go dzieki polskiej uczelni? Za kazdego takiego ja podam 5 absolwentow tych uczelni co zdobyli nobla bo w pore uciekli do zagranicznych uczelni.
n+1
3 lata temu
Mój komentarz jak zwykle zniknął. Pisałam o miejscu UJ w rankingu światowym w czasach innej Polski. To była pierwsza pięćdziesiątka!!!!!!!!!
n+1
3 lata temu
Przypomnijcie rankingi szkół wyższych z czasów PRL. Czy ktoś może napisze, że dzisiejsza pozycja UJ to spadek o kilka setek. UJ był wtedy w pierwszej pięćdziesiątce na świecie!!!!
Ggggg
3 lata temu
Ulala. Studiowalem 12 lat i nic nie skonczylem. 3 razy mnie wylali. Bardzo sie staralem, tylko z natury jestem nonkomformistą a takich nie lubili popzpr'owi peofesorowie.
Jedraszko zar...
3 lata temu
No i kolejne kłamstwo bo na pierwszym miejscu na świecie jest Wyższa Szkoła Złodziejstwa i Faszyzmu niejakiego ojca z Torunia
Phi
3 lata temu
A moze by tak cos o kryteriach tego rankingu? Czy przypadkiem nie jest tak, ze glownym kryterium jest liczba cytowania nazwy danej szkoly w okreslonych rodzajach publikacji a nie koniecznie jakos ksztalcenia albo wiedza absolwnetow?! UCL np. nie jest na wysokim poziomie, ale w rankingu sie znalazla wysoko, bo duzo pseudonaukowych artykulow wypuszczaja co roku
Ara
3 lata temu
Wstyd żeby żadna uczelnia nie znalazła się chociaż w pierwszej setkę.. Nepotyzm na uczelniach robi swoje
Zróbmy własny...
3 lata temu
UNIWERSYTET OKSFORDZKI - żeby się dostać wystarczy być kolorowym albo homoseksualistą albo działaczem lewicowym albo feministką, najlepiej wszystkim naraz wtedy nawet Nobel murowany. Autorzy niech ten ranking wsadzą sobie w buty będą wyżsi.
sukcesWdramac...
3 lata temu
Kogoś to dziwi? Przecież w tym kraju na ulicach protestuje przeciwko WHO i edukacji seksualnej i zaleceniom ONZ xD kto mądry w tym kraju się odezwie to prawdziwi Katolicy wyleją na niego hejt, tak nauki, oświecenia i rozumu w Polsce się nie rozwinie. To że wgl jakaś uczelnia z tego zaścianka Europy jest w tym rankingu to i tak wielki sukces.
Małpa
3 lata temu
Polska zwija się w szybkim tempie w kierunku Parku Entograficznego.Dzieje się to w sytuacji, gdy Polską rządzi najlepszy sort Polaków, prawdziwi patrioci, prawdziwi Polacy i prawdziwi katolicy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić