Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Raport wymienia Rosjan winnych tragedii MH17

49
Podziel się:

Około 100 osób jest odpowiedzialnych za zestrzelenie nad Ukrainą malezyjskiego boeinga z 298 osobami na pokładzie. Nowy raport grupy śledczej Bellingcat wymienia wszystkich z nazwiska.

Raport wymienia Rosjan winnych tragedii MH17
(Reuters/Forum, MAXIM ZMEYEV)

Zestaw Buk, z którego zestrzelono MH17, trafił na Ukrainę z Rosji. Obsługiwali go żołnierze 53. Brygady Rakietowej Obrony Przeciwlotniczej - przekonują autorzy raportu, którzy odkryli tożsamość bezpośrednio zaangażowanych, na podstawie ogólnodostępnych danych. Badali m.in. zdjęcia z serwisów społecznościowych, filmów i zdjęć satelitarnych. Przeanalizowali działania wojsk na wschodniej Ukrainie oraz w Syrii.

*Na ponad 100 stronach opisano drogę, jaką pokonał zestaw Buk. *Są też zdjęcia i nazwiska żołnierzy. Autorzy raportu podkreślają, że decyzja o wysłaniu wojsk nie należała do dowódców jednostek, lecz najwyższego kierownictwa Rosji. Dlatego wśród współwinnych wymienia się m.in. ministra obrony Siergieja Szojgu oraz prezydenta Władimira Putina.

Większość pasażerów lotu MH117 pochodziła z Holandii. Według dotychczasowych ustaleń śledczych z tego kraju, katastrofa nastąpiła po trafieniu w samolot rakiety Buk z zestawu wyprodukowanego w Rosji. Jednocześnie Holendrzy nie wskazują jednoznacznie, kto jest odpowiedzialny za tragedię - przypomina tvp.info.

Rosjanie od początku utrzymują, że boeinga zestrzelili Ukraińcy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(49)
EUropejczyk
7 lat temu
Domyślam się, że koordynator lotó lotniska kijowskiego był wiernym poddanym Putina i skierował malezyjski samolot z jego tradycyjnego korytarza tranzytowego nad Ukraina na pólnoc w rejon działań wojskowych i wojennych? Kim on był, gdzie teraz jest , jakie są raporty z wieży naprowadzania samolotów i kto go przesłuchiwał? Czy holendersko-malezyjska komisja lotnicza przesłuchiwała człowieka, który prowadził ten malezyjski samolot nad terytorium Ukrainy? Później można formułować jakieś rzetelniejsze wnioski i wypracowywać opinie o sprawie. Smród od was jest, skoro Holendrzy deklarowali ogłoszenie raportu jesienią 2015r. i do tej pory MILCZĄ.
WER
7 lat temu
TVN wszystko wie. Tylko nie to kto pod......ł miliardy z budżetu Polski.
janko
7 lat temu
.....zestrzelili Ukraińcy, amerykanie o tym wiedzą i dlatego milczą...reszta to propaganda banderowska....powielana przez ''nasze media''
nm
7 lat temu
nie nawidze kłamliwych artykułow .na zestrrzeleniu samolotu nad REPUBLKA ŁUGANSKA moglo tylko zalezec neobanderowcom i ewwentualnie zachodowi.J aką by niby rosjanie mieliby odniesc korzysc ze zestrzelenia samoltu malezyjskiego?
rychu do Serp...
7 lat temu
Masz całkowitą rację. Holendrzy to naród zboków i naćpańców. Dobrze się stało z tym samolotem. Sława Putinu!
khorba
7 lat temu
wiadomo było do początku ale ruskie się nie przynają bo to taki narod zaklamny co nie ma odwagi się przyznać do niczego
Snikers
7 lat temu
Lobby lotnicze, zamiata pod dywan, bo jak mogl leciec samolot nad strefa wojenna? Trzeba znalezc winnego, duzyrnego chlopca do bicia, czyli Ruska i tak Ruscy maja embargo na dostep do mediow, nie beda protestowac, a Holendrzy nalorza embargo i i w Rosji nie bedzie mozna kupic trujacych Snikersow z Holandii, brak zapobiegliwosci pasazerw
ściema
7 lat temu
16 lipca i okolice to odwieczna data jednego zakonu.
banderatochuj
7 lat temu
a Banderowcy w Banderlandzie śmieją się wszystkim w twarz...
u6dryfiukgvy....
7 lat temu
petru wie kto to zrobił na bank on wszystko wie
PISIOR
7 lat temu
NIECH MACIEREWICZ STWORZY KOMISJĘ ZNAJDĄ ICH NA 1000 PROCENT
Serpico
7 lat temu
Holendrzy pierwsi kitę podwinęli jako wojska ONZ w b. Jugosławii i wymordowano tysiące cywilów, bo żaden nie miał ochoty nadstawiać za nich karku.
gack
7 lat temu
Teraz to niezbyt rozgarnięty naród rosyjski jeszcze bardziej pokocha Pana Putina. Zabił tak wielu Holendrów a Holandia i tak nic im nie może zrobić. A nawet jeszcze w najlepsze z Rosją handlują. He he. Putin to jednak ma łeb na karku.
max
7 lat temu
jak jest wojna to strzelają norma. Nie ważne kto zestrzelił tylko kto wydał zgodę na przelot w rejonie walk. Tak jak z samolotem tak jak z innymi cywilami na ziemi - jest wojna ludzie giną smutne i brutalne lecz prawdziwe od wieków... nie wiem o czym tu dyskutować
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić