Rekordowa liczba uchodźców w Niemczech. Mogliby zapełnić niejedną metropolię

41

Tylko w ciągu ostatniego roku nasz zachodni sąsiad odnotował niespotykaną dotąd liczbę przybyszów z terenów dotkniętych wojną.

Uchodźcy
Uchodźcy (AFP, TOBIAS SCHWARZ)

W 2015 roku do Niemiec przybyły ponad 2 miliony imigrantów. Jak podkreśla NBC News, oznacza to, że w krótkim czasie przyjęto grupę osób porównywalną do populacji Houston, czwartego co do wielkości miasta w Stanach Zjednoczonych. Amerykańska telewizja podkreśliła również, że liczba uchodźców, którzy w ubiegłym roku dostali się na teren Niemiec, jest o niemal 46 procent większa niż w 2014 roku.

Pod koniec września 2015 roku w NIemczech żyło 81,8 miliona osób. Na początku 2016 roku szacowano, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy Niemcy przyjęli nieco ponad milion uchodźców. Później jednak ustalono, że liczba przybyłych jest znacznie większa.

Wiadomo również, że w 2015 roku aż 998 tysięcy osób opuściło kraj. W porównaniu z 2014 rokiem oznacza to 9-procentowy wzrost liczby wyjeżdżających z Niemiec. Władze podkreślają, że mają do czynienia z największymi ruchami migracyjnymi w historii kraju.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić