Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Rekordowa wypłata w ramach programu "Rodzina 500+"

123
Podziel się

W Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jaworze będzie gorąco. Tamtejsza kasa jednorazowo wypłaci jednej z rodzin aż 5,5 tys zł.

Rekordowa wypłata w ramach programu "Rodzina 500+"
(Fotolia)
bETHaRcl

Tym samym w Jaworze padnie rekord programu "Rodzina 500+". Do tej pory największą kwotą wypłaconą jednorazowo było 4 tys. złotych w Katowicach. 5,5 tys. oznacza, że świadczeniem objęto 11 dzieci. Do tej pory w Jaworze wnioski złożyło ponad 800 osób. Szacuje się, że wpłynie ich jeszcze ok. 500 - informuje "Gość Legnicki".

Urzędy wciąż przyjmują wnioski. Jeśli jeszcze nie wiecie, jak to zrobić, to więcej informacji znajdziecie tutaj. Przypominamy, że świadczenie przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko. Pieniądze na pierwsze dziecko mogą dostać rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł netto na osobę.

bETHaRcO
KOMENTARZE
(123)
nienawidząca ...
6 lat temu
nie oszukujmy się ten program popiera tylko leniwa,głupia,niepracująca i smierdząca patologia
azer.
6 lat temu
Powinna być praca dla każdego za godziwe wynagrodzenie a nie rozdawanie naszych pieniędzy, emeryt co pracował 40 lat to dali mu 4 zł. rewaloryzacji, rozbój w biały dzień. A do roboty gonić tych nie...ów!
Pracujący
6 lat temu
500+ oczywiście ale w innym wydaniu. Jak pracujesz i masz np 3 dzieci zarabiasz brutto, ty i twoja żona. Nie ma rozdawania kasy. I zmusi to nierobów z wyboru do szukania pracy. Teraz wszyscy którzy oddali dzieci do rodzin zastępczych przypomnieli sobie że je mają. Patologia niech dziękuje PISowi za dodatkową zapomogę na chlanie.
bETHaRcP
koleś
6 lat temu
duży plus! niech to będzie ostrzeżeniem dla cwaniaków i wyzyskiwaczy co oferują za pracę 1600zł/mc . Kobiety lepiej zaopiekują się dziećmi będąc z nimi w domu, a ta cała zgraja dorobkiewiczów niech sobie sami pracują w swoich pseudo firmach. Ludzie te pieniądze i tak zostawią w sklepach co napędzi gospodarkę i przy okazji zmusi pracodawcę o zwiększenie płacy, bo nikt już nie będzie chciał pracować za marne 1600żł :)
Miś pluszowy
6 lat temu
Na pochybel wszystkim peda łom i lesbom!
jaa
6 lat temu
godziwa pensja to twoim zdaniem ile? 1800zl na reke pracodawcy dajcie zarobic godne pieniadze 4000zl na reke i po co komu 500+. a najwiecej maja do powiedzenia ci co nie maja dzieci i nie wiedza jakie wydatki z tym sie wiaza. taka rodzina chowa podatnikow ktorzy beda placic podatki a babanowcy "karierowicze" ktorym dzieci tylko przeszkadzaja biora dotacje na firmy a i tak to my podatnicy wszystko splacimy UE z nawiazka, ale przeciez to jest okej!
sąsiadka cwan...
6 lat temu
Znam rodzinę, która spodziewa się szóstego dziecka. Półtora roku temu (jeszcze bez programu 500+) "kochający tatuś" stwierdził, że postanowili inwestować w dzieci. Wyrzucono go z pracy za kradzież, żona nie pracuje. "Załatwili" zaświadczenia o niepełnosprawności dwóch córek- jedna alergiczka, druga ADHD. Korzystają ze wszystkich rodzajów pomocy z Opieki Społecznej- darmowe obiady w szkole , dofinansowanie wyprawek szkolnych, darmowa żywność, zasiłki wszelkiego rodzaju, zapomogi na zakup opału, odzieży na zimę itd. Dzieci są zawszone, brudne i mają problemy z komunikacją z rówieśnikami. Jaką przyszłość zapewnią ci ludzie swoim dzieciom? Teraz dostaną jeszcze po 500 zł na każde, bo teoretycznie nie mają dochodu. Ja sama wychowałam trzech synów. Po śmierci byłego męża nie dostali nic- alimenty z funduszu się skończyły, na żadną rentę nie zasłużyli, bo ojciec nie pracował legalnie, a moje dochody o kilkanaście złotych przekroczyły wymagane minimum. Harowałam jak wół. Gdzie sprawiedliwość?
Gość
6 lat temu
Korwin miał rację jeśli chodzi o gnijące drzewo i pazożyty.
anna
6 lat temu
i co z tego wyobrażacie sobie jak ta kobieta jest zarobiona? ja dziękuję, wolę moje bezpłatne lenistwo i wolny czas nie wyobrażam sobie mieć 11 kul u nogi
x
6 lat temu
Płodzenie dzieci w bezmyślny sposób i to przez osoby które nie mają dochodów i warunków aby je utrzymać powinno być karane a nie nagradzane.
dik
6 lat temu
darmowe żłobki i wyższe płace nie spowodują wzrostu dzietności bo ogół kobiet i tak więcej nie urodzi państwo MUSI dać pieniądze na dzieci tym którzy chcą więcej np na dziecko 1 - 100 zl na 2- 200 zl na 3-500 na 4 -500 bo rodzice tyle dzieci ogarną od 5 dziecka opieka MOPSu i KONTROLA wydawanych pieniedzy
era
6 lat temu
http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=135metod
era
6 lat temu
http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=135metod
bETHaRcH
cyklon b
6 lat temu
poczekajmy, do momentu kiedy cyganie wezmą się za robotę - ja od Państwa dostałem darmowe wykształcenie i to mi wystarczy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić