Restauracja w Europie serwuje dania z... psów i kotów?!

24

W sieci pojawił się filmik, na którym szwajcarski kucharz Moritz Brunner przedstawia swoją restaurację La Table Suiss. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że przekonuje on na nim, że serwuje tam mięso z kotów i psów. Wiele osób traktuje film jako żart, inni są nim śmiertelnie oburzeni.

Restauracja w Europie serwuje dania z... psów i kotów?!
(Youtube.com)

*Film został zmontowany bardzo profesjonalnie i ma przypominać krótki dokument. * Pokazana jest na nim restauracja La Table Suisse oraz szef kuchni i właściciel ze Szwajcarii, Moritz Brunner.

Jako dziecko zawsze patrzyłem jak gotuje moja babcia, byłem pod jej ogromnym wrażeniem. Chcę na nowo wykorzystać jej receptury, w nieco inny sposób. W Szwajcarii jedzenie psów i kotów jest legalne, jeżeli zwierzęta należą do ciebie. Dlatego jesteśmy pierwszą restauracją w Europie, która serwuje takie mięso - powiedział Brunner.

A gdzie znajduję się owa restauracja? Tego autorzy filmu nie zdradzają. Na stronie internetowej La Table Suisse napisane jest, że ze względu na akty wandalizmu adres lokalu nie jest reklamowany. Jeżeli ktoś chce skorzystać z oferty restauratorów, to musi skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie, a w zamian dostanie dodatkowe informacje.

Rolnicy z kantonów Appenzell i Sankt Gallen już wcześniej byli oskarżani o jedzenie psów i kotów. Mieli oni sami zabijać czworonogi i przygotowywać ich mięso. Mimo oburzenia lokalnych społeczności i organizacji walczących o prawa zwierząt, nie zostały postawione im zarzuty.

Gazeta 20 Minuten określiła ten film jako "niebezpieczny". Zdaniem dziennikarzy, Szwajcarzy będą postrzegani przez pryzmat "barbarzyńców" i "niecywilizowanych ludzi", którzy jedzą swoich ulubieńców. Nie wiadomo, kto odpowiada za produkcję tego filmu. Podejrzenia padły na grupy wegańskie i obrońców praw zwierząt, ale ci odcięli się od tego pomysłu.

Zawsze zastanawiałem się, dlaczego tak wiele ludzi ma opory przed jedzeniem psów i kotów. Szanuję wegetarian, którzy nie jedzą mięsa w ogóle. Nie rozumiem tych, którzy decydują się na jedzenie kur i świń, ale nie chcą jeść innych zwierząt - powiedział Moritz Brunner.

Dziennikarze thelocal.ch zwrócili uwagę na brodę rzekomego szefa kuchni. Ich zdaniem gęsty zarost nie jest często spotykanym zjawiskiem wśród kucharzy. To może świadczyć o tym, że film jest tylko żartem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić