Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

#retro: Po 20 latach odkryto sekretne menu w Mortal Kombat

3
Podziel się:

W automatach z trzema częściami popularnej gry Mortal Kombat istnieje ukryte menu. W jednej z nich możesz grać nawet bez wrzucania monet.

#retro: Po 20 latach odkryto sekretne menu w Mortal Kombat
(Youtube.com)

Sekretne menu zostało stworzone przez Eda Boona, jednego z twórców serii gier. Uruchomienie go nie jest wcale takie proste. Należy przyciskać przyciski blokowania ciosu u pierwszego i drugiego gracza na zmianę i w odpowiedniej kolejności. Jeżeli kod został wprowadzony prawidłowo, ukryte menu pojawi się na ekranie.

To prawdziwa gratka dla fanów. Grzebiąc w menu można sprawdzić, czy maszyna działa prawidłowo albo ile zarobił dany automat. Wydaje się, że Boon brał pod uwagę, że sekretne menu może zostać odkryte przez fanów serii. Dlaczego? Przygotował dla nich kilka ciekawych niespodzianek. Można zobaczyć zakończenia gry dla wszystkich postaci albo zapoznać się z ich Fatality.

Najbardziej zainteresuje was zapewne możliwość dostępna w 3. części Mortal Kombat. W niektórych automatach pojawiła się opcja, dzięki której nie trzeba wrzucać monet, żeby grać. Zapewne wielu pluje sobie w brodę, że nie wiedziało o tym wcześniej. Niestety teraz znalezienie takich automatów graniczy z cudem. Prawdopodobnie ukryte menu można włączyć także w symulatorach maszyn do gier.

*Poniżej znajdziecie kombinację klawiszy potrzebną do uruchomienia tajnego menu. * Liczba przy P to numer gracza, a w nawiasach podano liczba wciśnięć przycisku bloku.

MK1 - P1 (5), P2 (10), P1 (2), P2 (1), P1 (2), P2 (3), P1 (4)
MK2 - P1 (5), P2 (10), P1 (2), P2 (8), P1 (2)
MK3/UMK3 - P1 (5), P2 (10), P1 (3), P2 (1), P1 (2), P2 (2), P1 (3), P2 (4)
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
dadas
7 lat temu
Nic nowego znałem to, tylko zawsze gonił nas właściciel :D
Pakerniana
7 lat temu
Po co mi teraz taka informacja, ostatni raz automat z Mortalem widziałem w latach 90-tych ubiegłego wieku... Gratka dla fanów- jak diabli.
mediamass
7 lat temu
pozdrawiam z dolnego prawego rogu if you know what i mkean ;)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić