aktualizacja 

Rewolucyjne zmiany w Indiach. Kobiety mają być bezpieczniejsze

10

Władze Indii wypowiadają wojnę gwałcicielom. Telefony sprzedawane w tym kraju będą wyposażone w funkcję wezwania natychmiastowej pomocy.

Rewolucyjne zmiany w Indiach. Kobiety mają być bezpieczniejsze
(Wikimedia Commons CC BY-SA)

*Od 2017 roku każdy telefon będzie miał alarmowy przycisk. *Hinduski minister ds. telekomunikacji Ravi Shankar Prasad chce, żeby klawisze smartfona służyły do wzywania natychmiastowej pomocy podczas napadu. Zmiany mają obowiązywać wszystkich producentów, włączając Apple i Samsunga.

W sytuacji napaści kobieta uzyska szybką pomoc. Podczas ataku ofiara będzie musiała przytrzymać klawisze 5 lub 9 albo przycisnąć trzykrotnie włącznik telefonu. Po naciśnięciu antynapadowego przycisku telefon automatycznie wybierze numer na policję. Funkcja GPS w smartfonach pozwoli na dokładne zlokalizowanie osoby w potrzebie. W kraju niedługo ma się również pojawić ogólny numer alarmowy 112.

Technologia jest po to, żeby ludzkie życie było łatwiejsze i bezpieczniejsze - powiedział Ravi Shankar Prasad, cytowany przez "Mashable".

Z oficjalnych danych wynika, że w Indiach do gwałtu dochodzi średnio co 30 minut.Obecnie dostępnych jest wiele aplikacji, które mają poprawić bezpieczeństwo na ulicy, tj. bSafe, iSafety, Delhi Police's. Jednak nowy pomysł hinduskich władz ma sprawić, że pomoc będzie dostępna dla większej liczby potrzebujących.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić