o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Rip Torn nie żyje. Odszedł kultowy aktor

15
Podziel się

Rip Torn, kultowy amerykański aktor, znany m.in. z serii filmów „Men in Black” (Faceci w czerni), nie żyje. Miał 88 lat.

rip torn
rip torn (East News, Matthew McDermott)
bEShqYnF

Rip Torn zmarł we wtorek. O śmierci aktora poinformował jego agent Rick Miramontez. Stwierdził, że w chwili śmierci Rip Torn miał u swojego boku najbliższych – żonę Amy Wright oraz córki Katie Torn i Angelicę Page. Przyczyny zgonu nie podano.

Uchodził za ekscentryka. Rip Torn był w Hollywood znany z dziwnych, czasem brutalnych zachowań – tak na planie zdjęciowym, jak i poza nim. Podczas prac nad filmem „Maidstone” Normana Mailera na serio zaatakował znanego pisarza i reżysera. Torn uderzył Mailera młotkiem w głowę i próbował udusić. Mailer w odpowiedzi ugryzł go w ucho.

Innym razem Rip Torn został zastąpiony w filmie przez Jacka Nicholsona. Wszystko przez to, że w trakcie prac nad filmem „Easy Rider” (Swobodny jeździec) Torn popadł w konflikt z Dennisem Hopperem. Po latach Hopper wyznał, że groził Tornowi nożem. Torn powiedział, że to prawda i skierował sprawę do sądu, który przyznał mu odszkodowanie w wysokości 475 tys. dolarów - informuje The Guardian.

bEShqYnH
Zobacz także: Zobacz też: Polacy, którzy zagrali w hollywoodzkich produkcjach

Sławę Rip Torn zdobył w latach 60. Zagrał wtedy m.in. w filmach „King of Kings” (Król królów), „Cincinnati Kid” oraz „You’re a Big Boy Now” (Jesteś już mężczyzną) Francisa Forda Coppoli.

W 1984 roku Rip Torn był nominowany do Oscara. Akademia nominowała go w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za film „Cross Creek” (Moje Cross Creek). Statuetki nie zdobył, ale na koncie ma nagrodę Emmy, którą dostał w 1996 roku w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym za serial „The Larry Sanders Show”.

bEShqYnN

Jego reputacja znowu ucierpiała w 2010 roku. Rip Torn został wtedy aresztowany za włamanie się w nocy do banku w Connecticut. Miały przy sobie naładowany pistolet. Wcześniej został kilkukrotnie zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEShqYoi
KOMENTARZE
(15)
Mariusz
2 lata temu
Czadowy gość!
mm
2 lata temu
Strata niewielka,tyle że do ekscentryka było mu daleko.
MN
2 lata temu
Imię pasuje R.I.P
bEShqYoj
essa
2 lata temu
No to Rip
Torn
2 lata temu
RIP
dddd
2 lata temu
nie znam
RIPman
2 lata temu
No to R.I.P. Torn..
Beton
2 lata temu
Chyba był bardzo kultowy, bo pierwszy raz go zobaczyłem :-)))
Młotkiem, noż...
2 lata temu
Zaiste, aktorzy to istoty, które należy brać na POważnie. Śmiertelnie POważnie jak widać z POwyższego zestawienia.
pipi71
2 lata temu
grał w serialu colombo, zamordował siostrzeńca :)
RIP
2 lata temu
zawsze mnie rozweselał i jak wiem, to nigdy na USA i Amerykanów nie napluł, jak różne jandy gajosy ostaszeskie i stalinowskie to robią
optimistic
2 lata temu
Mógłby podać rękę kolegom ekscentrykom-wykonawcom hip-hopowym.. Ten sam poziom ekscentryzmu.
Jam😮
2 lata temu
Taki ważny, że aż nie kojarzę:(
bEShqYob
Pani K.
2 lata temu
Jaki to ekscentryk .... bandyta raczej
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić