Krzysztof Narewski| 

Robił sieg-heil. Amerykański turysta pobity

142

Amerykanin najpierw został pobity przez przechodnia w Dreźnie w Niemczech, a później aresztowała go policja. Wszystko przez to, że zrobił gest sieg-heil.

Robił sieg-heil. Amerykański turysta pobity
(iStock.com, bluejayphoto)

Turysta był pijany. Teraz w jego sprawie toczy się śledztwo za naruszenie niemieckiego prawa – podaje dailymail.com. Z racji ochrony jego prywatności nie podano personaliów ani miejsca zamieszkania aresztowanego. Wiadomo tylko, że jest z USA.

*Mężczyźnie postawiono zarzut naruszenia przepisu zakazującego nazistowskiego salutowania. *Oprócz tego testu, turysta wykrzykiwał też faszystowskie slogany. Jak podała niemiecka policja, aresztowany był kompletnie pijany w momencie zatrzymania. Funkcjonariusze poszukują też agresora, który pobił Amerykanina.

Kara dla turysty może być wyjątkowo surowa. Za naruszenie przepisów zakazujących używania nazistowskich symboli grozi wysoka grzywna, a nawet 3 lata więzienia.

*To już nie pierwszy raz, kiedy turyści salutują w Niemczech i zostają za to aresztowani. *Zaledwie kilka dni temu do aresztu trafili dwaj Chińczycy, którzy pokazując zakazany gest robili sobie selfie. Ich zwolniono po wpłaceniu 500 euro (ok. 2,2 tys. zł) kaucji.

Zobacz także: Zobacz też: Ile Polska straciła w wyniku II wojny światowej?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić