o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Robisz to codziennie. To dlatego nie możesz spać

9
Podziel się

Częste przeglądanie stron mediów społecznościowych powoduje zaburzenia snu. Do takich wniosków doszli naukowcy z University of Pittsburgh School of Medicine.

Robisz to codziennie. To dlatego nie możesz spać
(Shutterstock.com)
bESOJOGd

Negatywny wpływ na sen zauważono u młodych ludzi.Główna autorka badania Jessica C. Levenson twierdzi, że najbardziej zagrożone jest pokolenie, które niemal dorastało w tych mediach – czytamy na Focus.pl

Naukowcy przebadali 1788 Amerykanów mających od 19 do 32 lat. W ankietach pytano o korzystanie z 11 najbardziej popularnych stron: Facebook, YouTube, Twitter, Google Plus, Instagram, Snapchat, Reddit, Tumblr, Pinterest, Vine, LinkedIn.

Okazało się, że badani poświęcali im średnio 61 minut dziennie., Poszczególne strony były odwiedzane przez nich przeciętnie 30 razy w tygodniu.

bESOJOGf

Uczeni ustalili, że prawie 30 procent badanych osób ma problemy ze snem.Ci którzy częściej posiadywali na tych stronach, byli trzy razy bardziej narażeni na zaburzenia snu niż osoby, które zaglądały tam rzadziej.

Powodów, dalaczego tak się dzieje, jest kilka.Przeglądanie społecznościówek jest konkurencją dla snu. Zamiast iść do łóżka, siedzimy przed komputerem. Treści, które widzimy, pobudzają nasze emocje, a wtedy organizmowi trudniej jest zapaść w sen.

Kłopoty ze snem mogą prowadzić do zwiększonego korzystania z mediów społecznościowych, co z spowoduje dalsze problemy ze snem – powiedział Brian A. Primack z University of Pittsburgh

Wyniki ukażą się też w kwietniowym numerze "Preventive Medicine"

bESOJOGG
KOMENTARZE
(9)
nick
6 lat temu
To nie przez portale społecznościowe nie mogą spać tylko, naświetlanie oczu smartfonami , laptopami itd. ,co naukowiec to inna teoria, zero konkretów.
Dex_PL
6 lat temu
Media społecznościowe?! A co to jest i jak się tam zalogować? Mój DX386 ledwo google wczytuje :( Poza tym w moje Win3.11 nie wiem jak ustawić zapamiętywanie haseł. Wie ktoś?
Ja
6 lat temu
Brałbym ją na śpiocha :D
bESOJOGH
gee
6 lat temu
Wale klocka na te społecznościówki
Xyz
6 lat temu
Kolejne badania typu: Grupa kontrolna licząca 7 osób została poproszona o spożywanie kabanosów raz w tygodniu przez 3 miesiące. W przeciągu 100 lat wszyscy zmarli. Wniosek: kabanosy są wysoce szkodliwe i osoby je spożywające umierają.
Angelika
6 lat temu
Po przeczytaniu tych bzdur na pewno bede miala problemy z zasnieciem.
Bywalec,
6 lat temu
Nie założyłem konta na facebook ani twitter ( bo nie można usunąć danych ) a na naszej klasie zaglądam raz na kwartał . I mam spokojny sen . Polecam .
kjhgf
6 lat temu
myślę, że to prawda, ale i tak lubię siedzieć przy kompie wieczorem. chyba większym problemem jest to, że internet wciąga i nim się człowiek obejrzy, zostaje mu mało czasu na sen. i nie może zasnąć z tą świadomością.
lucas2525
6 lat temu
Amerykańscy naukowcy.... inny gatunek ludzi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić