REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka08.04.19 (20:08)

Rodzina wynajęła mieszkanie przez Airbnb. Odkryła ukrytą kamerę

Po przybyciu do wynajmowanego przez Airbnb mieszkania w Cork w Irlandii, 7-osobowa rodzina z Nowej Zelandii dokonała niepokojącego odkrycia. Okazało się, że w salonie znajdowała się ukryta kamera.
www.facebook.com/nealie.barker

Andrew Barker, który pracuje w branży IT, przeskanował sieć wi-fi w mieszkaniu. Odkrył, że znajduje się w nim kamera, która transmituje na żywo. Okazało się, że była ukryta w czujniku dymu.

To był ogromny szok. Naprawdę okropne uczucie - powiedziała Nealie Barker w rozmowie z CNN.

REKLAMA

Rodzina natychmiast skontaktowała się z serwisem Airbnb. Zgłoszenie zostało jednak zignorowane i nie udzielono im żadnej pomocy. Później Nealie Barker zadzwoniła do właściciela mieszkania. Na początku odłożył słuchawkę, a po chwili oddzwonił i zapewnił, że kamera znajduje się tylko w salonie.

Rodzina przeniosła się do pobliskiego hotelu. Po raz kolejny skontaktowała się z Airbnb. Serwis obiecał przeprowadzić w tej sprawie dochodzenie i zawiesił ogłoszenie wynajmu mieszkania. Według Nealie Barker, Airbnb nie skontaktował się ponownie z rodziną. Gdy zadzwoniła dwa tygodnie później, firma poinformowała ją, że oferta jest ponownie dostępna.

Kobieta postanowiła nagłośnić sprawę na Facebooku i w lokalnych stacjach informacyjnych w Nowej Zelandii. Dopiero wtedy Airbnb zdecydował się na stałe usunąć ofertę i zablokować gospodarza.

Zasady Airbnb surowo zabraniają w mieszkaniach ukrytych kamer i bardzo poważnie podchodzimy do raportów o wszelkich naruszeniach. Trwale usunęliśmy tę ofertę z naszego serwisu - napisali w oświadczeniu przedstawiciele Airbnb.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij