Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Rodzina wynajęła mieszkanie przez Airbnb. Odkryła ukrytą kamerę

14
Podziel się

Po przybyciu do wynajmowanego przez Airbnb mieszkania w Cork w Irlandii, 7-osobowa rodzina z Nowej Zelandii dokonała niepokojącego odkrycia. Okazało się, że w salonie znajdowała się ukryta kamera.

Rodzina wynajęła mieszkanie przez Airbnb. Odkryła ukrytą kamerę
(www.facebook.com/nealie.barker)
bEDCbFWZ

Andrew Barker, który pracuje w branży IT, przeskanował sieć wi-fi w mieszkaniu. Odkrył, że znajduje się w nim kamera, która transmituje na żywo. Okazało się, że była ukryta w czujniku dymu.

To był ogromny szok. Naprawdę okropne uczucie - powiedziała Nealie Barker w rozmowie z CNN.

Rodzina natychmiast skontaktowała się z serwisem Airbnb. Zgłoszenie zostało jednak zignorowane i nie udzielono im żadnej pomocy. Później Nealie Barker zadzwoniła do właściciela mieszkania. Na początku odłożył słuchawkę, a po chwili oddzwonił i zapewnił, że kamera znajduje się tylko w salonie.

bEDCbFXb

Rodzina przeniosła się do pobliskiego hotelu. Po raz kolejny skontaktowała się z Airbnb. Serwis obiecał przeprowadzić w tej sprawie dochodzenie i zawiesił ogłoszenie wynajmu mieszkania. Według Nealie Barker, Airbnb nie skontaktował się ponownie z rodziną. Gdy zadzwoniła dwa tygodnie później, firma poinformowała ją, że oferta jest ponownie dostępna.

Kobieta postanowiła nagłośnić sprawę na Facebooku i w lokalnych stacjach informacyjnych w Nowej Zelandii. Dopiero wtedy Airbnb zdecydował się na stałe usunąć ofertę i zablokować gospodarza.

Zasady Airbnb surowo zabraniają w mieszkaniach ukrytych kamer i bardzo poważnie podchodzimy do raportów o wszelkich naruszeniach. Trwale usunęliśmy tę ofertę z naszego serwisu - napisali w oświadczeniu przedstawiciele Airbnb.

bEDCbFXC
KOMENTARZE
(14)
Kulson
2 lata temu
Powinni to zgłosić na policję !
zenek
2 lata temu
perwert online
meh
2 lata temu
A teraz wyobrazcie sobie, ze wynajmujecie mieszkanie i ktoś wam zdemoluje i zniknie. Jak go scigniecie i jak udowodnicie w sadzie ze to oni sa za to odpowiedzialni? Chcesz bez kamer idz do hotelu
bEDCbFXD
piter
2 lata temu
No cóż, ktoś wynajmuje obcym osobom swoje mieszkanie to dlaczego ma nie wiedzieć co się w nim dzieje.
x157
2 lata temu
W kampanii wyborczej PiS głośno mówił, że PO zakładało za dużo podsłuchów a potem za ich rządów zwiększono liczbę podsłuchów o ponad 30% !
Twój Nick
2 lata temu
air b and b - nie kumam; drożej niż w hotelu, jakieś pensjonaty, ganianie za właścicielem po klucz, opłaty za sprzątanie? Dlaczego nie spać w hotelu?
olo
2 lata temu
wielki brat
koza
2 lata temu
Nagłaśniać takie rzeczy do bólu i podawać jak najwięcej szczegółów!!!!!
M.
2 lata temu
Zawsze mnie zastanawia czy w toaletach w knajpach w czujnikach dymu nie ma takich kamer.
0i
2 lata temu
ktos chce krew papieza? dziwisz wycisnal ze 100buteleczek jak jeszcze papiez zyl wiec teraz mozesz kupic ta relikwie i penie ciebie uzdrowi
chk
2 lata temu
Dla jasności. Pomogę
df
2 lata temu
nie korzystać z tej platformy i tyle.
Janiak
2 lata temu
Zboczeńcy-podglądacze!
bEDCbFXv
Hey ho
2 lata temu
Od razu pokazują się z tym artykułem reklamy kamer. Żenada.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić