Radosław Opas
Radosław Opas| 

Rolnik szkodził pszczołom. Mieszkańcy zadzwonili na policję

575

W miejscowości Topola Osiedle (woj. Wielkopolskie) policjanci otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Mieszkańcy poskarżyli się na rolnika, który w ciągu dnia dokonywał oprysków na polu. Są one groźne dla żyjących w okolicy pszczół.

Rolnik szkodził pszczołom. Mieszkańcy zadzwonili na policję
(East News, Tomasz Kawka)

Na rolnika z Wielkopolski donieśli sąsiedzi. Prośby z ich strony o ograniczenie stosowania oprysków w ciągu dnia nie przyniosły żadnych rezultatów, dlatego też, wzburzeni ciągle powtarzającymi się opryskami w swoim mieście, postanowili oni w końcu zareagować i zawiadomić funkcjonariuszy policji.

Rolnik uniknął kary. Policjanci, którzy przyjechali na ulicę Spokojną, obok której miały odbywać się niezgodne z prawem opryski, zastali na miejscu jeżdżącego ciągnikiem mężczyznę. Jak się jednak okazało, nie zastali go oni na gorącym uczynku, dlatego jedyną kara jaką mogli w jego przypadku zastosować było pouczenie - donosi portal infostrow.pl.

Mieszkańcy apelują o rozwagę. Proszą oni rolników, aby nie stosowali oprysków w porach dziennych, a najlepiej przeprowadzali je pod wieczór, ponieważ są one zagrożeniem dla życia znajdujących się w okolicy pszczół.

Zobacz także: Zobacz też: Pszczoły w oczach. Niezwykły przypadek na Tajwanie

Pszczoły są chronione przez prawo. Kwestia stosowania oprysków przez rolników jest regulowana przez zapisane w ustawie oraz prawie unijnym przepisy. Można ich używać tylko w taki sposób, aby nie zagrażać zdrowiu człowiekowi, zwierzętom i środowisku naturalnemu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić