o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Rolnik szkodził pszczołom. Mieszkańcy zadzwonili na policję

431
Podziel się

W miejscowości Topola Osiedle (woj. Wielkopolskie) policjanci otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Mieszkańcy poskarżyli się na rolnika, który w ciągu dnia dokonywał oprysków na polu. Są one groźne dla żyjących w okolicy pszczół.

Rolnik szkodził pszczołom. Mieszkańcy zadzwonili na policję
(East News, Tomasz Kawka)
bDIJifTV

Na rolnika z Wielkopolski donieśli sąsiedzi. Prośby z ich strony o ograniczenie stosowania oprysków w ciągu dnia nie przyniosły żadnych rezultatów, dlatego też, wzburzeni ciągle powtarzającymi się opryskami w swoim mieście, postanowili oni w końcu zareagować i zawiadomić funkcjonariuszy policji.

Rolnik uniknął kary. Policjanci, którzy przyjechali na ulicę Spokojną, obok której miały odbywać się niezgodne z prawem opryski, zastali na miejscu jeżdżącego ciągnikiem mężczyznę. Jak się jednak okazało, nie zastali go oni na gorącym uczynku, dlatego jedyną kara jaką mogli w jego przypadku zastosować było pouczenie - donosi portal infostrow.pl.

Mieszkańcy apelują o rozwagę. Proszą oni rolników, aby nie stosowali oprysków w porach dziennych, a najlepiej przeprowadzali je pod wieczór, ponieważ są one zagrożeniem dla życia znajdujących się w okolicy pszczół.

bDIJifTX
Zobacz także: Zobacz też: Pszczoły w oczach. Niezwykły przypadek na Tajwanie

Pszczoły są chronione przez prawo. Kwestia stosowania oprysków przez rolników jest regulowana przez zapisane w ustawie oraz prawie unijnym przepisy. Można ich używać tylko w taki sposób, aby nie zagrażać zdrowiu człowiekowi, zwierzętom i środowisku naturalnemu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDIJifUd
bDIJifUy
KOMENTARZE
(431)
ja
2 lata temu
Dobrze zrobili że na niego donieśli,bo skoro normalnie do pały nie docierało....
Kasia
2 lata temu
Działkowicze to zmora wsi. Państwo z miasta się osiedliło na wsi i wszystko im przeszkadza . A to ciągniki za glosne, kurzy się, ziemia rozsypana na ulicy, roboty polowe od świtu. Słychać tego nie można. Coś za coś.
adaa
2 lata temu
Co do zasady to się zgadzam, bo opryski trzeba wykonywać po zakończonym oblocie pszczół, ale tu może być również sytuacja która wystepuje coraz częściej czyli to że na wieś przenosi się coraz większa grupa ludzi , chcą mieszkać na wsi ale zachować zwyczaje miejskie i takim ludziom przeszkadza traktor , kombajn który czasem w okresie żniw pracuje do późnej nocy , czy takie sprawy jak opryski, kiedyś musi się je zrobić a zasada jest taka że należy dostosować się do panujących zwyczajów a nie narzucać własne.
bDIJifUz
Grzes
2 lata temu
Tylko zalezy jaki to oprys, jesli odzywczy na rosliny to ok, jesli na owady w rzepaku to juz zle, ale nowo wsiowi chca zakazac rolnikom w ciagu dnia pracy, a nie da sie noca lub w czasie rosy albo w deszcz...
NATURA
2 lata temu
do : siwek123 4 godziny temu Ciekawe kupują w supermarketach tam dopiero jest chemia ale tego małego rolnika chcą ubić po co budują się mieszczuchy na wsi wieś jest dla rolników niech spadają do blokowisk. MASZ BARDZO UBOGĄ WIEDZĘ, JAK ZABRAKNIE PSZCZÓŁ TO TWOJE DZIECI I WNUKI Z GŁODU POUMIERAJĄ . POCZYTAJ TROCHĘ, MOŻE PRZEJRZYSZ NA OCZY
Najnowsze komentarze (431)
totakiepopols...
2 lata temu
To niech mu tam latarnie na polu postawią co pare metrów to i w nocy będzie pryskał a nie to wtedy zadzwonią że nie przestrzega ciszy nocnej .Panie pryskaj pan kiedy chcesz ale nie w nocy i dzień
pppppp
2 lata temu
a rolnik nie rozumie ze pszczoły są mu potrzebne do zapylenia bo inaczej plonów nie będzie.
doBoju
2 lata temu
ale gamonie, są świadkowie, więc Policja może wszcząć sprawę z urzędu. Rolników trzeba temperować, doprowadzili przyrodę na skraj katastrofy.
sien
2 lata temu
Nienawiść do pszczół to domena komunistów. Chodzi o to że cukier kubański źle się sprzedaje.
Ecik
2 lata temu
Ale z USA sprowadzamy pryskane warzywa i inną żywność i nikt nie skarży ich że pryskane.
ksmamona
2 lata temu
Brawo oby takich świadomych obywateli było jak najwięcej!
Sad
2 lata temu
Tak. Nawożenie dolistne. Witaminy dla roślin.
true
2 lata temu
i slusznie szkoda tych pozytecznych zwierząt. Powinni nagłośnić takie zachowania i piętnować.
bDIJifUr
Oop
2 lata temu
Nagrać filmik komórka jako dowód i niech ponosi karę.
PO lak
2 lata temu
Polski rolnik to taki chłopek roztropek, tle wie co mu ksiundz w koścule powi.
Dawid55555555...
2 lata temu
Nie wszystkie ,,opryski" to insektycydy, które zabijają owady.... Ale mądre głowy, które nie wiedzą nic o rolnictwie i tak wrzucają do jednego worka!
Obserwator
2 lata temu
"Topola Osiedle" - "wzburzeni ciągle powtarzającymi się opryskami w swoim mieście". xD !!! Dziwne rzeczy w tej Polsce. Rolnicy w miastach uprawiają pola a zwykli mieszkańcy hodują pszczoły. A gdyby jeździł wieczorem to pewnie stwierdzą, że hałasuje i znowu zgłoszenia. Już nigdzie spokoju nie można zaznać... ahh Ci rolnicy w miastach! xD
dfb
2 lata temu
typowy ciemny kmiotek bez pały policjanta nie zrozumie. A najlepiej duuuuzej kary pienięznej
Wakefield
2 lata temu
Co to za fotografię umieściliście. Przecież to nie opryski. Kto pisze te artykuły?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić