Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Rosja nie reaguje na wezwania Polski. Jest drugi wniosek

Podziel się

Polska wysłała kolejny wniosek dotyczący przesłuchania rosyjskich kontrolerów z lotniska w Smoleńsku. Jak się okazuje, Rosjanie nie są skorzy do współpracy. Wbrew obowiązującej umowie o międzynarodowej pomocy prawnej nie pomagają Polsce w doprowadzeniu do przesłuchania.

Rosja nie reaguje na wezwania Polski. Jest drugi wniosek
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)
bETFwruJ

Prokuratorzy prowadzący śledztwo dotyczące katastrofy smoleńskiej właśnie wysłali drugi wniosek o pomoc prawną w tej sprawie – donosi RMF FM.

Poprzednie wezwanie z marca „zapadło się pod ziemię” - przekonuje radio. Kontakt z rosyjską stroną śledztwa urwał się, mimo że obowiązkiem Rosji jest pomoc w dostarczeniu wezwania lub ustnego poinformowania stron o jego pojawieniu się.

*To mocno komplikuje sprawę. * Dopóki do śledczych nie trafi informacja zwrotna o odebraniu przez kontrolerów wezwania, dopóty nie będą mogli przedstawić im zarzutów w polskim śledztwie. Zdaniem śledczych z Naczelnej Prokuratury Wojskowej, uszkodzenia samolotu Tu-154 były spowodowane zderzeniem z przeszkodami terenowymi, dlatego chcą przesłuchać dwóch rosyjskich kontrolerów w charakterze podejrzanych.

bETFwrvm
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić