Rosja reaguje na warszawski szczyt NATO

109

Rosyjskie MSZ zapowiedziało, że podczas planowanego na 13 lipca posiedzenia Rady Rosja-NATO oczekuje "szczegółowych wyjaśnień przedstawicieli Sojuszu o natowskich wzmocnieniach na wszystkich azymutach".

Rosja reaguje na warszawski szczyt NATO
(AFP)

*To pierwsza oficjalna reakcja Rosji na decyzje szczytu NATO. * Zdaniem Moskwy, Sojusz Północnoatlantycki koncentruje wysiłki na powstrzymywaniu nieistniejącego "zagrożenia ze Wschodu".

Wbrew obiektywnym interesom podtrzymania pokoju i stabilności w Europie i konieczności zespolenia potencjałów wszystkich odpowiedzialnych graczy międzynarodowych w przeciwdziałaniu wyzwaniom realnym, a nie wymyślonym, Sojusz koncentruje swe wysiłki na "powstrzymywaniu" nieistniejącego "zagrożenia ze Wschodu" - głosi oświadczenie opublikowane na stronie internetowej rosyjskiego MSZ.

Rosja "bada" szczytowe decyzje. Moskwa oceniła, że dochodzi do coraz silniejszych prób "demonizowania Rosji". Ma to na celu usprawiedliwienie decyzji Zachodu, podejmowanych w sferze wojskowej.

Uderzająca nierównowaga w umacnianiu flank NATO na tle bezprecedensowej skali niebezpieczeństwa, jakie pochodzi z kierunku południowego, świadczy o coraz bardziej oczywistym oderwaniu się bloku od aktualnych problemów dotyczących obrony i zapewnienia bezpieczeństwa obywateli państw członkowskich NATO - napisano w komunikacie.

Autor: Sylwia Owca

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić