aktualizacja 

Rosja szykuje się do wojny nuklearnej? Są dowody

57

Alarmujące doniesienia amerykańskiego wywiadu. Na terenie Rosji powstają nowe bunkry, które wytrzymają uderzenie bomby atomowej.

Rosja szykuje się do wojny nuklearnej? Są dowody
(Forum)

Rosjanie budują podziemne bunkry zarówno w Moskwie, jak i na terenie całego kraju. Taka sytuacja trwa już od kilku lat. Dzieje się to w ramach programu modernizacji rosyjskiej strategii wojskowej.

Rosja modernizuje swoje siły strategiczne, a ujawnienie przez Putina nowych i odpornych na ataki jądrowe bunkrów jest alarmujące - twierdzi w rozmowie z Fox News dowódca sił NATO w Europie, amerykański generał Curtis Scaparrotti.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Putin stosuje taktykę odstraszania. Były urzędnik Pentagonu i ekspert ds. polityki nuklearnej Mark Schneider ostrzegał już w grudniu ubiegłego roku, że Rosja przygotowuje się do wojny nuklearnej. Wskazał wówczas, że rozpoczęto budowę ponaddźwiękowego pojazdu, który miałby dostarczać głowice jądrowe do systemów obrony.

Według raportu Narodowego Instytutu Polityki Publicznej działania mają na celu przestraszenie całego świata potęgą Rosji. Ma to powstrzymać państwa zachodnie przed ingerencją militarną w politykę Putina - czytamy na stronach The Washington Free Beacon.

Budowa bunkrów to nie wszystko. Rosja buduje również nowe rakiety, okręty podwodne i bombowce.

Rosjanie szykują się do wielkiej wojny nuklearnej, przy czym to oni pierwsi mogą wystrzelić rakiety jądrowe - powiedział w rozmowie z "Daily Mail" Mark Schneider.

Autor: Sylwia Owca

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić