o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Rosja testuje nową broń w Arktyce. Wyciekły informacje

177
Podziel się

Władimir Putin nie raz mówił o nowych broniach Rosji, które - według niego - są technologiczną rewolucją. Teraz wyciekły informacje o przeprowadzonych testach pocisku hipersonicznego, jakich dokonano w rosyjskiej części Arktyki. Jak podaje agencja TASS, próby rozpoczęły się w połowie listopada.

Rosja testuje nową broń w Arktyce. Wyciekły informacje
(Getty Images, Mikhail Svetlov)
bDUBNBQl

Rosyjski myśliwiec MiG-31K przeprowadził test naddźwiękowego pocisku Kindżał. Doszło do tego w rosyjskiej części Arktyki na początku miesiąca.

Samolot MiG-31K wystartował z lotniska Olenegorsk w północnym regionie Murmańska. Wystrzelił pocisk w cel znajdujący się na poligonie Pemboi. Rosyjska agencja TASS powołuje się na dwa źródła wojskowe, ale nie podaje żadnych konkretnych danych.

Prezydent Rosji Władimir Putin ujawnił istnienie Kindżału w marcu 2018 roku. Pokazano wtedy materiały wideo, na których widać pocisk podwieszony pod myśliwcem. Przekazano wtedy, że Kindżał może osiągnąć prędkość dźwięku.

bDUBNBQn
Zobacz także: Zobacz także: Wyścig zbrojeń. Kolejne testy Rosjan

Wielu ekspertów zwraca uwagę na to jaki jest niebezpieczny. Jego konstrukcja i możliwość odpalenia w dwojaki sposób (z wyrzutni naziemnej lub z samolotu) przynosi ogromne zagrożenie Europie.

Maksymalny zasięg innych pocisków balistycznych to mniej więcej 500-700 km. Kindżał może trafić w cele oddalone nawet o 2 tys. kilometrów. Pocisku tego typu nie zagraża układowi INF, który ogranicza użycie rakiet. Co za tym idzie, Rosja ma możliwość ostrzału innych państw oraz baz wojskowych ze swojego terytorium.

bDUBNBQt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bDUBNBQO
KOMENTARZE
(177)
solidaruch
rok temu
Ma nowoczesną bron totestuje.My już nawet nie produkujemy zwykłych śrub i nakrętek nie mowiąc o takim cudzie techniki jak rower.Niedawno Hindus wygasił piece w Nowej Hucie
Głos rozsadku
rok temu
A dlaczego niby Rosja ma być zagrożeniem dla europy?Bo nie rozumiem..ja sie bardziej obawiam Ameryki niż Rosji
Słowianin
rok temu
BRAWO ROSJANIE! Bandyckie żydo-usa i żydy w iSSraelu testują broń, to i Rosja może testować!!!
bDUBNBQP
sz
rok temu
To wazny atut w reku Rosjan, przed zdominowaniem przez hegemona.
Patriota
rok temu
A Polska płaci miliardy na przestarzałą bron?
Najnowsze komentarze (177)
wojak73
rok temu
Nie można określać broni w kategorii lubię, nie lubię. Należy pamiętać, że może być użyta przeciwko ludziom. Samo w sobie jest już straszne. Jaki świt byłby bogaty gdyby wszyscy zrezygnowali z broni - ale to jest utopią.
Olo
rok temu
No tak. Ruscy jeszcze Arktyki nie zasyfili. Tylko napatrzeć jak któraś z ich cudownych broni znowu się zapali albo rozleci...
ADI
rok temu
Mają prawo czy tylko jankesom wszystko wolno?
szrek
rok temu
rosja testuje a swiat po tych testach 100 lat bedzie sprzątał
Patrzeislucha...
rok temu
Największe korzyści po II WŚ - USA Kto odważył się użyć atomu- USA Kto buduje zagrożenie Rosji dla EU-USA ...dużo tego
abcd
rok temu
Nie jesteście na bieżąco. Ameryka wypowiedziała układ INF w lutym tego roku a wyszła z niego pół roku później. Poza tym ten pocisk raczej nie służy do ostrzału innych państw oraz baz wojskowych, bo od tego są "kalibry". "Kinżał" to raczej broń przeciw lotniskowcom.
Olin
rok temu
Rosja to kraj który nie przestrzega żadnych umów z sąsiadami. 13 wreśnia 1939 r napada na walczącą z Niemcami Polskę. 30 listopada 1939 r napada na Finlandię, w wyniku czego została wykluczona 14 grudnia 1939 r. z Ligi Narodów. Po zakończeniu II Wojny Światowej, to tłumienie powstania na Węgrzech, potem w Czechosłowacji. A w ostatnich latach mordowanie Czeczenów , potem napaśc na Gruzję i ostatnio na Ukrainę. Tak więc ty " Głos rozsądku " weź się za naukę historii, Może zmądrzejesz.
realista
rok temu
Rosja rzadzi slowianin.Inne panstwa slowianskie nie maja tego szczescia....
bDUBNBQH
edi
rok temu
Rosja ma być zagrożeniem dla europy? bedac sama Europa.....smaczne
kola
rok temu
Znowu coś ukradli , czy udają?
bartek
rok temu
Polacy! nie oplowajcie Rosjan. Nie musicie ich kochac , ale oni sa naszym sasiadem i na dodatek poteznym krajem . I dlatego nasze relacje z Rosja powinny byc w miare poprawne. Zatraciliscie w swojej slepocie poczucie realnego rozsadku .Oddaliscie sie pod kuratele amerykanom i dlatego w przyszlosci nasz kraj zaplaci wysoka cene .
Iwan Groźny
rok temu
Rosja jest nieobliczalna i najlepsza w niszczeniu. W świecie nie ma sobie równych. Ich najmocniejszą stroną jest destrukcja. Mają olbrzymi kraj, a większość żyje w biedzie, mają wszystko co do życia potrzeba, a niszczą innych. Ciekaw co im we łbach piszczy ?
franek dolas
rok temu
Ale robicie jaja !!!! po co zescie sprowadzili jankesow do Polski ????? zeby was bronic przed kim ????? jeszcze wam sie ta cala Histeria od bije czkawka !!!!!
gosc
rok temu
Ktoś , od setki lat , ma ochotę na dobra Rosji !
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić