Rosja: Wiemy już, kto dokonał zamachu na Airbusa

O przełomowym odkryciu poinformował szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa, Aleksander Bortnikow.

Rosja: Wiemy już, kto dokonał zamachu na Airbusa
(East News, Maxim Grigoryev)

FSB oświadczyło że wie już jaka kto i w jaki sposób dokonał zamachu na A321. O sprawie poinformował jedną z lokalnych agencji informacyjnych szef służb, Aleksander Bortnikow. Nic więcej jednak na razie w sprawie rosyjskiego śledztwa nie wiadomo.

Katastrofa rosyjskiego samolotu miała miejsce 31 października 2015 roku. Zginęły w niej 224 osoby. Samolot lecący z Szarm el-Szejk w Egipcie do Petersburga rozbił się na półwyspie Synaj w 24 minuty po starcie.

Niemal od samego początku podejrzewano wybuch bomby. Niedługo po wydarzeniu przyznało się do niego Państwo Islamskie. Eksperci twierdzą, że ładunek mógł zostać ukryty w luku bagażowym

Z wersja o zamachu nie zgadza się jednak Egipt. Tamtejsze ministerstwo lotnictwa cywilnego w swoim wstępnym raporcie oceniło, że nie ma dowodów na to, że Airbus A321 linii lotniczych Metrojet został celowo wysadzony w powietrze.

Techniczny komitet śledczy do tej pory nie odkrył niczego, co wskazywałoby na nielegalną interwencję (w samolocie) lub na działania o charakterze terrorystycznym - głosi cytowane przez TVN24 egipskie oświadczenie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić