Beata Kruk| 
aktualizacja 

Rosjanie edukują imigrantów za pomocą komiksów

3

Władze Moskwy stworzyły dla imigrantów specjalną ilustrowaną książeczkę, w której bohaterowie rosyjskich baśni nauczą, jak należy się zachowywać, by uniknąć konfliktu z mieszkańcami miasta.

Rosjanie edukują imigrantów za pomocą komiksów
(twitter.com)

Poradnik ma pozytywnie wpłynąć na znajomość rosyjskiego prawa oraz obyczajów. Wydana w postaci komiksu publikacja wyjaśnia imigrantom, że nie powinni narzucać się kobietom, głośno jeść lub zachowywać się hałaśliwie na ulicy. Baśniowe postaci informują przybyszów również o możliwości zostania wylegitymowanym przez rosyjską policję bez wyraźnego powodu - donosi BBC.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

s

W komiksie pojawia się m.in. Śnieżynka oraz kniaź Jerzy Dołgoruki. Oprócz informacji o podstawach rosyjskiego savoir-vivre, książeczki zawierają także testy ze znajomości języka oraz historii Rosji. Objaśniają również surowe zasady dotyczące zatrudnienia oraz zakwaterowania w Moskwie, których złamanie może przyczynić się do wydalenia z kraju.

W stolicy Rosji przebywają tysiące imigrantów z krajów byłego ZSRR. Według lokalnych władz co roku nowa fala poszukujących pracy przybyszów osiedla się w Moskwie, zachęcona perspektywą dobrze płatnej, choć często nielegalnej pracy. Coraz częściej dochodzi także do starć pomiędzy imigrantami a rosyjskimi nacjonalistami.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić