Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Rosjanie wykluczeni z igrzysk w Rio. Wszystko przez skandal dopingowy

4
Podziel się

Rosjanie nie mogą zaliczyć tej olimpiady do udanej. Wszystko przez wykrycie u nich dopingu na ogromną skalę. Najpierw na włosku wisiało uczestnictwo w regularnych igrzyskach, a teraz już wiadomo, że Rosjanie nie wezmą udziału w paraolimpiadzie.

Rosjanie wykluczeni z igrzysk w Rio. Wszystko przez skandal dopingowy
(PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH)

Taką decyzję podjął Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski. Na konferencji prasowej tłumaczył się z niej szef organizacji Sir Philip Craven.

System antydopingowy w Rosji jest zepsuty, skorumpowany i do reszty skompromitowany. Rosyjski Komitet Paraolimpijski nie jest w stanie zagwarantować przestrzegania kodeksu antydopingowego.

*Rosjanie będą się odwoływać od tej decyzji. *W rozmowie z BBC Jewgienij Bukarow z rosyjskiego komitetu powiedział, że jest zawiedziony i zszokowany, a zawodnicy sfrustrowani. Zarzuca rosyjskim władzom, że stawiają zdobywanie medali ponad wszystko.

O wiele łagodniej Rosjan potraktował Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Pierwotnie mówiono o odwołaniu ich startów, ale ostatecznie dopuszczono do rywalizacji zawodników, którzy do tej pory nie mieli żadnych zarzutów o doping.

Igrzyska paraolimpijskie rozpoczynają się 7 września i będą trwać do 18 września. Miało w nich wziąć udział 267 Rosjan, którzy rywalizowaliby w 18 dyscyplinach. Swoją reprezentację na paraolimpiadę wysyła także Polska. W naszej ekipie jest 97 startujących sportowców, w tym 91 niepełnosprawnych (36 kobiet i 55 mężczyzn) oraz 4 pilotów i 2 przewodników.

KOMENTARZE
(4)
jacek .dom
5 lata temu
wszyscy na olimpiadach jada na koksie wszelakich dopingach a przed olp,robia transfuzje krwi nawet kilka razy !!!!!!!!!! skoro Rosje weliminowaliscie to nie sa juz zawody tylko pokaz ze rosja ma sie ugiac przed innymi krajami,Putin dobrze zrobil sra na europe i ogladnijcie wywiad z Putinem jak powiedzial co robi europa i stany przeciw rosji .jestem za ROSJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
crv
5 lata temu
Putin ostatnimi czasy chyba też jest na dopingu i to mocnym , jak to mówią...jaki pan taki kram
polityka
5 lata temu
Posłuchałem pana szefa od niepełnosprawnych sportowców. Wyglądał na raczej sprawnego (bez zaglądania w majtki). Jako szef czegoś zapomniał o swojej odpowiedzialności za coś (no chyba, że jest od wczoraj).
gościejew
5 lata temu
No , jak za okupację niemiecką - dwóch winnych - spalili i wymordowali dwie wsie - winny , nie winy - tu jeszcze gorzej bo chodzi o ludzi niepełnosprawnych , którzy już raz w życiu przeżyli traumę i nadal niektórzy czują się wykluczeni . Ot podwójne standardy , które w Polsce też doświadczamy z sędziami np.trybunału - we Włoszech i innych państwach Europy i USA to ok. , lecz w Polsce to już zamach na "demokrację".
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić