o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Rozbił się samochód z radioaktywnymi materiałami. Ruch sparaliżowany

8
Podziel się

Po tym jak peugeot przewożący materiały radioaktywne zderzył się z samochodem osobowym, zamknięta została droga krajowa numer 50. Służby muszą upewnić się, że nie dojdzie do skażenia w rejonie kolizji.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Christopher Furlong)
bDXHqOFx

Trasę pomiędzy Kołbielą a Górą Kalwarią zamknięto w obu kierunkach. Poza takimi służbami jak policja, czy pogotowie ratunkowe, na miejsce przyjechała też specjalna grupa chemiczna ze straży pożarnej.

Do wypadku doszło w Sobiekursku. Policja utworzyła specjalne objazdy, jednak skorzystać z nich mogą jedynie samochody osobowe. Na trasie utknęły ciężarówki, które nie są w stanie zawrócić na wąskiej drodze. Te będą musiały poczekać na udrożnienie przejazdu - informuje TVN24.

Dostawczy peugeot był oznaczony symbolem promieniowania. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn uderzył w jadącego przed nim volkswagena, który zjechał na przydrożny pas zieleni i zatrzymał się na płocie. Auto przewożące materiały radioaktywne nie jest poważnie uszkodzone, ale zarówno pojazd jak i przewożone nim materiały, mogą dalej podróżować.

bDXHqOGa
KOMENTARZE
(8)
gfd
5 lata temu
oczywiście wśród komentujących sami "zieloni" i nie mają pojęcia że pierwiastki radioaktywne mają milion zastosowań - nie tylko w energetyce ale też w medycynie, diagnostyce w budownictwie a ich dziadkowie a nawet oni sami mają na rękach zegarki z radioaktywnymi wskazówkami świecącymi w ciemności.. takie samochody są przecież mniej groźne niż cysterny z paliwem
teodor
5 lata temu
Ten samochód powinien być pilotowany oprócz oznakowania.
agent007
5 lata temu
Przypuszczam że chodzi tu o KOBALT materiał promieniotwórczy stosowany w Instytutach Onkologii w lecznictwie .Takie materiały zamknięte są w specjalnych i szczelnych pojemnikach zapobiegających promioniowaniu radioaktywnemu i dopuki nie zostaną uszkodzone (rozszczelnione) nie stwarzają zagrożenia dla otoczenia w którym się znajdują
bDXHqOGb
mota
5 lata temu
Auto przewożące materiały radioaktywne nie jest poważnie uszkodzone, ale zarówno pojazd jak i przewożone nim materiały, mogą dalej podróżować. Kto sklecił takie zdanie. Przecież w nim tkwi sprzeczność. Na marginesie. Ten PiS to nie ma szczęścia. Znowu dobra zmiana, ale nie ze wszystkim. Powinno być więcej informacji na ten temat. Przecież to jest ogromne zagrożenia dla ludzi.
Ed
5 lata temu
"Auto przewożące materiały radioaktywne nie jest poważnie uszkodzone, ale zarówno pojazd jak i przewożone nim materiały, mogą dalej podróżować." Po co ,na co i do czego został tu użyty spójnik....ale? Kompletny bezsens. Żałosny Redaktorku! ,do szkoły. Ale dzieciaku mógłżebyś użyć gdybyś chciał napisać j/ niżej. .......Auto przewożące materiały radioaktywne nie jest poważnie uszkodzone, ale zarówno pojazd jak i przewożone nim materiały,.... nie..... mogą dalej podróżować."
afrykaner777a...
5 lata temu
Polska buduje bombę atomową i już wpadka.
ali
5 lata temu
A co te materiały radioaktywne robią w Polsce ,chyba nie napiszecie ,że jak te beczki z pod niemieckiej granicy!
aaa
5 lata temu
co sie rozbiło jaki samochów????
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić