Rumuni chcą adoptować Brytyjczyków

24
Podziel się:

Rumuński dziennik "Gandul" proponuje rodakom przyjęcie "pod swój dach" Brytyjczyków, którzy głosowali przeciwko Brexitowi. "Zasługują na to, by być naszymi krewnymi" czytamy.

Rumuni chcą adoptować Brytyjczyków
(Pixabay.com, byrev)

Romanians for Remainians - czyli Rumuni dla pozostających. Ta ironiczna i nieco prześmiewcza akcja ma zachęcać Brytyjczyków, chcących pozostać w UE, do złożenia wniosku adopcyjnego u podnóża Karpat. Informacja już dotarła na Wyspy. Napisał o niej "The Guardian".

*Akcja skierowana jest do 48 proc. Brytyjczyków. * Czyli do osób, które nie chiały "rozwodu" z Unią. Rumuński dziennik, chcąc pomóc ludziom, którzy tak jak oni "współdzielą europejskie wartości", proponuje rodakom wspólne "zamieszkanie". I tak na przykładowym paszporcie John Smith mógłby już niedługo figurować jako John Smithescu.

Rumuni oferuje w swoistym pakiecie również "doskonałą pogodę. W innym miejscu dziennik stwierdza, że "w kraju co prawda nie wszystko gra, ale przynajmniej nie ma w nim skrajnie prawicowych nastrojów". Wykorzystuje do tego grę słowną: In Romania things are not all right, but at least they are not far-right.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Autor: Sylwia Owca

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić