Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Rusza Ford Focus Active Challenge w Jastarni. Raj dla fanów kite'a!

0
Podziel się

W dniach 5 – 7 lipca obędzie się już druga odsłona tegorocznych zawodów z cyklu Ford Focus Active Challenge. Tym razem zawodniczki i zawodnicy spotkają się w Jastarni od strony Zatoki Puckiej, na kempingu Sun4Hel, gdzie będą rywalizować w trzech głównych konkurencjach: Freestyle’u, Twin Tip Racingu oraz Kite Foilu.

Rusza Ford Focus Active Challenge w Jastarni. Raj dla fanów kite'a!
(Materiały prasowe)
bETNXZlx

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie Polski Związek Kiteboardingu, który odpowiada za regulamin i przepisy współzawodnictwa.

Kolejny wakacyjny weekend powinien zgromadzić liczną grupę zawodników zwłaszcza w kategorii wiekowej juniorzy. Liczymy też na gorący doping wczasowiczów, którzy chętnie oglądają popisy kitesurferów.

Po pierwszej czerwcowej odsłonie największy niedosyt mogą czuć zawodniczy startujący we Freestyle`u. Niestety brak wiatru nie pozwolił dokończyć finałów, w związku z czym wyłoniono trzy pierwsze miejsca ex aequo wśród kobiet dla Natalii Grabowskiej, Katarzyny Lange oraz Aliny Ungeheuer, a także cztery pierwsze miejsca wśród mężczyzn dla Oskara Cholewińskiego, Mikołaja Gregiera, Alexa Niżnika i Bartka Włodarczyka.

bETNXZlz

W Formule Kite w kategorii open wśród kobiet w pierwszych zawodach najlepsza była Julia Damasiewicz przed Magdą Woyciechowską i Niną Arcisz. W tej samej konkurencji w kategorii open wśród mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Jakub Jurkowski, przed kolejno Arkadiuszem Kusalewiczem i Michałem Wojciechowskim.

W tym roku konkurencja Twin Tip Racing rozgrywana jest w grupie wiekowej do lat 14, aby zachęcić młodzież do startu w ogólnopolskich zawodach.
Organizatorzy liczą na dużą frekwencję i ekscytującą rywalizację sportową.

Nagrody ufundował sponsor główny, firma motoryzacyjna Ford - producent Forda Focusa Active, nowego crossovera, a także: Duotone i Ion - wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Aztorin - dystrybutor wodoodpornych zegarków sportowych. Energii do sportowej walki doda Red Bull.

bETNXZlF

Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać Vipowska Szkółka Kitesurfingowa, która tym razem gościć będzie znanych aktorów oraz Mistrza Świata i Europy w pływaniu Mateusza Sawrymowicza, który jest fanem kitesurfingu i będzie uczył się nowych tricków.

W kalendarzu zawodów o Puchar Polski i Mistrzostwo Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2019 zostały następujące zawody:

  • 5 – 7 lipca Puchar Polski Ford Focus Active Challenge, Jastarnia
  • 26 – 28 lipca Puchar Polski AZTORIN Kite Challenge, Rewa
  • 15 – 18 sierpnia Mistrzostwa Polski Ford Focus Active Challenge, Puck

Jeżeli chcecie być na bieżąco, śledźcie oficjalny profil na Facebooku: www.facebook.com/fordkitecup.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETNXZma
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić