Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Rusza wielka narodowa loteria. Cenne nagrody!

Podziel się

Ministerstwo finansów walczy z szarą strefą, my możemy wygrać samochód.

Ruszyła loteria paragonowa
Ruszyła loteria paragonowa (Pixabay.com, jarmoluk)
bEUjlEcB

Rozpoczęła się pierwsza Narodowa Loteria Paragonowa. Od 1 października każdy fiskalny kwit na kwotę co najmniej 10 złotych staje się potencjalnie zwycięskim losem. Ministerstwo chce w ten sposób namówić Polaków, by walczyli z rosnącą szarą strefą. Z jej powodu fiskus traci rocznie prawie 25 miliardów złotych.

W Polsce istnieje obowiązek wydawania paragonów klientom. Niewielu jednak się o nie upomina. Jak szacuje Ministerstwo o dowodzie zakupu pamięta zaledwie 5-7 procent Polaków. Większość jednak paragony szybko wyrzuca. Misją loterii ma być edukacja obywateli i uświadomienie im, że są częścią obrotu gospodarczego, na który mają realny wpływ.

Wszyscy korzystamy na tym, ze podatek VAT jest odprowadzany do budżetu państwa. A jeżeli ktoś nie rejestruje transakcji na kasie fiskalnej, to nie odprowadza tego podatku – tłumaczy wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. Informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna.

bEUjlEcD

Aby wygrać należy zabrać ze sobą paragon i zarejestrować go na stronie internetowej loterii. Paragony zapisane na loteriaparagonowa.gov.pl raz w miesiącu biorą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, w tym samochodów, komputerów i tabletów. Wygrywa nie tylko kupujący, ale także osoba, która wystawiła zwycięski paragon. Ma to zachęcić sprzedawców do uczciwości.

bEUjlEde
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić