Ryszard Petru nie umie "w internety"? Pomylił prezydenta Sopotu z prawicowym dziennikarzem

79

Próby wyrwania się z medialnego niebytu są zawsze podchwytliwe. Czasem, jak przekonuje się Ryszard Petru, nawet zwykły wpis na Twitterze może być uznany za małą, ale jednak wpadkę.

Ryszard Petru
Ryszard Petru (flickr.com)

Założyciel ".Nowoczesnej" tracąc swoje stanowisko utrudnił sobie nieco możliwość dotarcia do innych opozycyjnych liderów. Ostatnio wykorzystał fakt, że Paweł Adamowicz zdecydował się startować w wyborach na prezydenta Gdańska. Pisząc do szefowej swojej własnej partii i przewodniczącego Platformy Obywatelskiej wspomniał także nazwiska prezydentów Wrocławia i Sopotu. I tu pojawił się pewien techniczny problem.

Apeluję do Katarzyny Lubnauer i Grzegorza Schetyny, aby rozmawiać z takimi osobami jak Paweł Adamowicz, Jacek Karnowski i Rafał Dutkiewicz i szukać wspólnych rozwiązań. Naszym celem musi być zwycięstwo! - Petru odezwę niechcący wysłał m.in. na twitterowe konto @jacek.karnowski, należące do redaktora naczelnego tygodnika "Sieci", a nie samorządowca PO, o którego raczej mu chodziło.

Musiał pomyłkę zauważyć, bo twitta szybko skasował. W internecie nic jednak nie ginie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Uderz w stół... i wezwany zjawił się redaktor Karnowski.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Odpowiedzi na zaproszenie do rozmowy ze strony dziennikarza nie było. W zamian na samej górze konta Petru w serwisie społecznościowym przypięty został, już poprawiony, apel do Schetyny i Lubnauer. Sądząc po literówce w słowie "musi", twitt został napisany od nowa. Zawiera już jednak prawidłowy adres konta prezydenta Sopotu, @JacekPrezydent.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

O pomyłkę było łatwo, bo konto @JacekPrezydent przez 6 lat od założenia doczekało się zaledwie 302 "followersów" i 4 wpisów. W porównaniu, dorobek @JacekKarnowski nie jest szczególnie imponujący, ale na pewno większy.

Zobacz także: Zobacz także: "Kto nami rządzi?". Lubnauer: "Petru ma swoje miejsce w Nowoczesnej". Jakie?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić