Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Rząd wzywa do gromadzenia zapasów jedzenia i wody. Boi się ataku?

31
Podziel się

Po raz pierwszy od 1989 roku niemieckie władze zalecają obywatelom robienie zapasów żywności na wypadek kryzysu. Rządowy projekt, na który powołuje się "Spiegel" mówi, że społeczeństwo powinno być samowystarczalne przez 10 dni w przypadku katastrofy czy ataków.

Rząd wzywa do gromadzenia zapasów jedzenia i wody. Boi się ataku?
(Flickr/Anthony Albright)
bETCqDSJ

Populacja powinna być w stanie bronić się w razie niebezpieczeństwa. Ma w tym pomóc projekt dotyczący obrony cywilnej – donosi spiegel.de.

Projekt nie ogranicza się do zalecenia o gromadzeniu żywności. Mówi także o niezawodnym systemie alarmowym czy możliwości wprowadzenia ograniczeń w transporcie, gdyby zaszła konieczność przemieszczania się wojsk. Ma kompleksowo służyć obronie kraju.

Rząd spotka się w środę, by omówić nowe zalecenia. O planach władz poinformował minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizière, jednak nie podał szczegółów.

bETCqDSL

Władze uspokajają, że to jedynie profilaktyczne działanie. Nie obawiają się ataku na kraj, chcą jedynie być przygotowane, gdyby taki nastąpił. Wcześniej podobne zalecenia dostawali obywatele podczas zimnej wojny.

Autor: Olga Mazur

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETCqDSR

bETCqDTm
KOMENTARZE
(31)
dziadziajaro
5 lata temu
jak kim koreański wyj...ie atomicę w stratoswerze to na połowie globu padnie elektronika nie trrzeba wojny.wtstarczy że wzimie w np nowej hucie braknie prądu wody gazu i ciepła
JA
5 lata temu
KONIEC RY KAZDA TRWA 2160 LAT TA LICZYLISMY erCHRYSTUSOWA. ZMIENIA SIE KLIMAT BOG DAJE POGODNY MOWI ZMIAN PRZETRWA DUCHOWY DUCHOWY WNOSZACY S EI NIE OJCIEC RYDZYK NA MOZGU NIE KOSIOL NIE AMBERD GOLD A DUCHOWOSC W POLSCE TEZ MILABY BYC WOJNA WZNOSZAC SEI DUCHOWO PRZETRWAMY U NAS BEDZIE NAJLEPIEJ W MYSL MYSL O 2 CZLOWIEKU PATRZCIE NA KONTRAKTORZY,,WLADCY KARMY,, I PANI MOSKALIK FILMY NA TOU TUBE ,,JAK USTRZEC S EI PRZED ZLYMI LUDZMI,, ITD ZIEMIA ZMIENIA WIBRACJE Z 3D NA 5 D BOG TO 5 D .W EDENIE W BIBLI JEDLI OWOC NIE MEISO.GDY ZLY MILA KASE KAZAL NA POCZATKU PRZETLUMACZYC I WPISAC JEDZCIE MEISO ZLATWIL NAS .TAK SAMO ZROBIONO ZYDOM I ARABOM JEDZAC MIESO BRACI MNIEJSZYCH MAJCYH DUSZE NIEPRZETRWAMY MIESO TO PADLINA .CHINCZYCY MOWIA JESTES TYM CO JESZ .CZLOWIEK PSYJE SIE OD SRODKA. CZLOWIEK PSUJE S EI OD GLOWY .GDY ZLE MYSLI.
haha
5 lata temu
Po prostu w niemieckich dyskontach kończą się terminy przydatności do spożycia produktów żywnościowych :)
bETCqDTn
GUN-freedom
5 lata temu
WOLNOŚĆ zdobywa się za pomoca broni, wolność nie jest dana na zawsze, wolność trzeba umieć broni i mieć czym. Od rodziny i domu, w którym mieszka, poprzez lokalne społeczności aż po granice państwa. Jak ktoś kto nie ma pojęcia o broni może zabraniać drugiemu jej posiadania.
jajeczko
5 lata temu
będzie wojna, a to taki czas gdzie na jej konto można wyrównać rachunki.Osobiście to jestem ciekaw gdzie się pochowaja komornicy prokuratorzy sędziowie psy i urzędasy.W całym kraju będzie sporo chętnych
mkrl
5 lata temu
depopulacja
kolop
5 lata temu
Takie same wariaty jak nasze PISowce.
miko
5 lata temu
Merkel Niemcom zgotowała taki los przyjmując uchodźców z otwartymi ramionami.
olp
5 lata temu
imigranci coś szykują i władza o tym wie
Jo
5 lata temu
trzeba poprawić gospodarkę to się robi panikę żeby ludzie zaczęli więcej kupować.
POLKA
5 lata temu
Skoro Niemcy podejmują otwarcie takie kroki to co w takim razie nam grozi i nic się o tym nie mówi?. Może Pani Premier ustosunkuje się do tych poczynań i uspokoi swoich rodaków.
sdaas
5 lata temu
W razie wojny Polska zostanie wciągnięta nosem w pare dni. Tu nikt nie ma broni. Jesteśmy najbardziej rozbrojonym krajem. Zostanie nam kitranie ogóra w piwnicy. I liczenie że przeżyjemy. Smutna ale taka jest prawda. Nie wiem jaki jest problem w szerszym dostępie do broni dla ludności cywilnej. Po odpowiednich testach i szkoleniach. A nie takich jak obecnie bo to jest żart.
taka prawda
5 lata temu
chcecie wiedzieć co się szykuje to przeczytajcie "plan trzech wojen światowych" nagle wszystko stanie się jasne i zrozumiecie co się dzieje i po co pewne wielkie migracje ludności są przeprowadzane i że nie było to niefortunne przypadkowe zaproszenie na socjal.
bETCqDTf
44
5 lata temu
dać broń narodowi szybko,to nie żart.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić