Rząd wzywa do gromadzenia zapasów jedzenia i wody. Boi się ataku?

50

Po raz pierwszy od 1989 roku niemieckie władze zalecają obywatelom robienie zapasów żywności na wypadek kryzysu. Rządowy projekt, na który powołuje się "Spiegel" mówi, że społeczeństwo powinno być samowystarczalne przez 10 dni w przypadku katastrofy czy ataków.

Rząd wzywa do gromadzenia zapasów jedzenia i wody. Boi się ataku?
(Flickr/Anthony Albright)

Populacja powinna być w stanie bronić się w razie niebezpieczeństwa. Ma w tym pomóc projekt dotyczący obrony cywilnej – donosi spiegel.de.

Projekt nie ogranicza się do zalecenia o gromadzeniu żywności. Mówi także o niezawodnym systemie alarmowym czy możliwości wprowadzenia ograniczeń w transporcie, gdyby zaszła konieczność przemieszczania się wojsk. Ma kompleksowo służyć obronie kraju.

Rząd spotka się w środę, by omówić nowe zalecenia. O planach władz poinformował minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizière, jednak nie podał szczegółów.

Władze uspokajają, że to jedynie profilaktyczne działanie. Nie obawiają się ataku na kraj, chcą jedynie być przygotowane, gdyby taki nastąpił. Wcześniej podobne zalecenia dostawali obywatele podczas zimnej wojny.

Autor: Olga Mazur

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić