Rząd zniesie zmianę czasu? Decyzja należy do Beaty Szydło

32

Rozporządzenie o zmianie czasu w Polsce wkrótce straci ważność.

Rząd zniesie zmianę czasu? Decyzja należy do Beaty Szydło
(PAP, Radek Pietruszka)

Wkrótce polska premier podejmie decyzję dotyczącą zniesienia zmiany czasu z zimowego na letni. Jak informuje Wirtualna Polska, w styczniu do kancelarii Beaty Szydło wpłynęła petycja Stowarzyszenia Interesu Społecznego "Wieczyste", postulująca utrzymywanie na terenie Polski czasu środkowoeuropejskiego przez cały rok. Aktualnie obowiązujące rozporządzenie o zmianie czasu wygaśnie wraz z końcem 2016 roku.

Czas letni jest niepotrzebnym utrudnieniem co pięć-siedem miesięcy życia obywateli, a per saldo nie powoduje pozytywnych skutków - twierdzą autorzy petycji.

Aktualnie petycja jest analizowana przez Senat. Po rozpatrzeniu przez Komisję Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, ma zostać oceniona również przez Ministerstwo Rozwoju. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć Beata Szydło, jednak poseł PO Marcin Kierwiński na antenie Superstacji ujawnił, że wątpi w jej samodzielność.

Zmiana czasu jest czymś absurdalnym, jest reliktem lat poprzednich. Natomiast z tym podejmowaniem decyzji nie sadzę, żeby to pani premier podjęła ją samodzielnie. Myślę, że będzie to szersza konsultacja całego obozu Prawa i Sprawiedliwości. Doświadczenie ostatnich miesięcy pokazuje, że każda decyzja, nawet w takiej sprawie, generalnie podejmowana jest przez prezesa Kaczyńskiego - powiedział.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić