Są pierwsze donosy do prokuratury na premier Szydło

Do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach trafiło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez premier Beatę Szydło i jej współpracowników. Dwa inne zgłoszenia odnotowano w Warszawie. We wszystkich chodzi o nieopublikowany dotąd wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Obraz
Źródło zdjęć: © flickr.com | Platforma Obywatelska RP

Przekazaliśmy tę sprawę do prokuratury Warszawa Śródmieście ze względu na właściwość miejsca ewentualnego popełnienia przestępstwa – mówi Janusz Sochacki szef prokuratury w rozmowie z TVN24.

Autorem pierwszego zawiadomienia jest mieszkaniec Gliwic. Postanowił on w ten sposób wyrazić swoją dezaprobatę dla poczynań rządu. Premier Beata Szydło oświadczyła bowiem, że nie opublikuje wyroku TK w Dzienniku Ustaw, co jest równoznaczne z brakiem jego mocy prawnej.

*W zawiadomieniu mowa jest także o kilku innych osobach. *Dotyczy ono Beaty Kempy, Jolanty Rusinek, Roberta Brochockiego i Tomasza Dobrowolskiego. Trzy ostatnie osoby są kolejno prezesem i wiceprezesami Rządowego Centrum Legislacji.

Prokuratura zapowiedziała, że przeanalizuje dokumenty. Dopiero wtedy zdecyduje czy zostanie wszczęte postępowanie.

Nie przegap:

Wybrane dla Ciebie