Bartosz Nowak| 

Sąd uniewinnił gwałciciela. Bo kobieta nie krzyczała

153

Decyzja włoskiego sądu wywołała burzę w tym kraju. Mężczyzna został uwolniony od zarzutu wykorzystywania seksualnego kobiety, ponieważ ta zbyt słabo się broniła. Minister sprawiedliwości zapowiedział, że dokładnie przyjrzy się temu skandalowi.

Sąd uniewinnił gwałciciela. Bo kobieta nie krzyczała
(Pixabay.com)

Kobieta zmuszana była do seksu w zamian za zatrudnienie. Pracowała w szpitalach w Turynie. W jednym z nich oskarżony zaczął ją napastować, siłą zmuszać do stosunku, a do tego groził, że jeśli mu nie ulegnie, to pozbawi ją możliwości pracy. Sąd uznał jednak, że nie doszło do napaści, ponieważ kobieta nie krzyczała i nie użyła siły w stosunku do napastnika.

Czasem powiedzenie "nie" jest wystarczające. Nie użyłam siły i przemocy, której powinnam, ale on był znacznie silniejszy ode mnie, a ja zamarłam ze strachu - powiedziała kobieta przed sądem.

W podobnym tonie wypowiadał się jej obrońca. "Jak można karać reakcję kobiety przerażonej tym, co się z nią dzieje?" - pytała pani mecenas, ale bezskutecznie. Oskarżony przyznał się do kontaktów seksualnych z kobietą, ale jego zdaniem odbywały się one za obopólną zgodą - informuje BBC News.

Oskarżony został uniewinniony, ale to nie koniec. Teraz to kobieta stanie przed sądem - odpowie za zniesławienie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić