Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Bartosz Nowak
|

Sąd uniewinnił gwałciciela. Bo kobieta nie krzyczała

111
Podziel się:

Decyzja włoskiego sądu wywołała burzę w tym kraju. Mężczyzna został uwolniony od zarzutu wykorzystywania seksualnego kobiety, ponieważ ta zbyt słabo się broniła. Minister sprawiedliwości zapowiedział, że dokładnie przyjrzy się temu skandalowi.

Sąd uniewinnił gwałciciela. Bo kobieta nie krzyczała
(Pixabay.com)

Kobieta zmuszana była do seksu w zamian za zatrudnienie. Pracowała w szpitalach w Turynie. W jednym z nich oskarżony zaczął ją napastować, siłą zmuszać do stosunku, a do tego groził, że jeśli mu nie ulegnie, to pozbawi ją możliwości pracy. Sąd uznał jednak, że nie doszło do napaści, ponieważ kobieta nie krzyczała i nie użyła siły w stosunku do napastnika.

Czasem powiedzenie "nie" jest wystarczające. Nie użyłam siły i przemocy, której powinnam, ale on był znacznie silniejszy ode mnie, a ja zamarłam ze strachu - powiedziała kobieta przed sądem.

W podobnym tonie wypowiadał się jej obrońca. "Jak można karać reakcję kobiety przerażonej tym, co się z nią dzieje?" - pytała pani mecenas, ale bezskutecznie. Oskarżony przyznał się do kontaktów seksualnych z kobietą, ale jego zdaniem odbywały się one za obopólną zgodą - informuje BBC News.

Oskarżony został uniewinniony, ale to nie koniec. Teraz to kobieta stanie przed sądem - odpowie za zniesławienie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(111)
woj
5 lata temu
Widać że włoscy sędziowie biorą przykład z polskich albo już nie wiadomo kto z kim; moje zdanie to Włoch i Niemiec może gwałcić bezkarnie z racji urodzenia np.polki szukające pracy, podziękowania dla SLD i Tuska
GLORIA LUX
5 lata temu
Nasuwa mi się pewien żart: Kobieta krzyczy: Pomocy gwałcą mnie!!! Przybiegli pomogli.
roman
5 lata temu
Prawo nie jest złe, wiadome,że kobiety to szczwane lisy i każda może symulować poczucie bycia gwałconą (lub zgwałconą) w zamian za odszkodowanie lub chociażby w imię jakiegoś intratnego interesu.
henryk-kotarb...
5 lata temu
jak by nie chciala to napewno by darla morde i sie sarpala ,byle laska moze sobie powiedziec ze ktos ja zgwalacil ,zeby nie bylo ze typa w rogi wali , dowody pozniej oskarzajcie
prawo????
5 lata temu
sedziowie zawsze bronią bandziorów--za odpowiędnią kase
oleg
5 lata temu
Za morderstwo też by pewnie uniewinnił jakby nie było krwi albo stwierdził, że słabo sie broniła ofiara...
niuty
5 lata temu
Polki są takie jakieś aseksualne.
jachu
5 lata temu
Co to za gospodarz co niema chałupy, co to za dziewczyna co nie daje...........wina.:)))))
lisek
5 lata temu
Była taka sprawa: oskarżony o gwałt i ofiara ubrana skromnie przyczesana w warkoczyki ;wyrok na korzyść kobiety ,pomimo że pozwany dowodził że to ona go uwiodła. Po paru dniach widziałem tą kobietę ubraną bardzo skąpo przy szosie. Jak można sie pomylić i skrzywdzić człowieka! Niestety.
alek
5 lata temu
Sędzia z KR Żurek nie chciał płacić alimentów! Więc nic dziwnego że jemu podobny wydaje wyroki niekorzystne dla kobiety!
Edek
5 lata temu
W Polsce dla odmiany to...mężczyźni są gwałceni przez kobiety.Przede wszystkim...ekonomicznie,....finansowo.
zulu
5 lata temu
Nie zapłacił jej,no to go pozwała o "gwałt".
olo
5 lata temu
Skądinąd słuszna decyzja sądu.Bo skoro nie krzyczała to znaczy że się jej podobało,że sama chciala i...dała.:))
ziutek
5 lata temu
Moim zdaniem to najbliższa rodzina kobiety powinna być sądem - Zgwałci taki laskę i jeszcze państwo na tym zarobi a dziewczynę ludzie palcami pokazują
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić